Fin Del Mundo, czyli kolumbijski koniec świata

Bardzo niedaleko Mocoa znajduje się cudowne miejsce zwane Fin Del Mundo, czyli w bezpośrednim tłumaczeniu „Koniec świata”. Można tam dojść pieszo, idąc pod górę ok. 1-2 godzin. Droga jest dość trudna, ale kiedy się dojdzie – na końcu czeka ogromna nagroda. Fin Del Mundo to jedno z piękniejszych miejsc, które widziałam w swoich podróżach.

Mocoa jest niewielkim miasteczkiem w regionie Putumayo, w Amazonii (Kolumbia). Gospodarka Mocoa i Putumayo opiera się głównie na rolnictwie. W regionie jest mnóstwo rzek, strumyków i wodospadów. Jest gorąco, wilgotno i… przepięknie. To co jest najważniejsze dla ludzi z tego regionu to ziemia – la tierra. Dbają o nią bardzo i dziękują każdego dnia za dary, które przynosi.

Gdzie znaleźć Mocoa i Fin Del Mundo

Mocoa znajduje się na południu Kolumbii, niedaleko granicy z Ekwadorem, w regonie Putumayo. Putumayo to jeden z 32 departamentów kolumbijskich. Największym miastem w Putumayo jest Mocoa, które zamieszkuje ok. 50.000 osób. Już tu są tereny prawdziwej Amazonii.

Jeśli jedziecie z Bogoty do Mocoa dojeżdżają bezpośrednie autobusy. Jadą ok. 12-13 godzin. Koszt 50.000 peso (marzec 2015 r.), czyli ok. 80 zł.

By dotrzeć na Koniec Świata, czyli Fin Del Mundo najlepiej dojechać busem do wioski o nazwie Villagarzon – ok. 15 km od Mocoa.

Następnie pieszo – ok. 1-2 godzin pod górę tak jak prowadzą znaki. Wejście na teren Fin Del Mundo jest płatne symbolicznie – 2.500 peso, tj. ok. 4 zł.

Fin Del Mundo, prawdziwy Koniec Świata

Fin Del Mundo znajduje się w górach. By tam dojść trzeba zabrać ze sobą dużo…siły. Droga, w zależności od pogody, jest bardzo trudna lub tylko pod górę. Po dojściu na miejsce, które samo w sobie jest dość duże, można zobaczyć piękne kaskady, mniejsze jeziorka i wodospady. Wszystko położone w prawdziwej, wilgotnej dżungli. Na Końcu Świta znajduje się ogromny – 70 metrowy – wodospad.

Zapraszam do jednego z piękniejszych miejsc na świecie, które spotkałam w trakcie moich podróży  – Fin Del Mundo (kliknij na zdjęcie by je powiększyć).

Fin Del Mundo – film z wycieczki

Nagrałam fajny film w trakcie wycieczki. Jeśli chcesz śledzić inne filmy i wpisy zapraszam do polubienia mojej strony na facebook’u – magdagaskar.


Zdecydowany na wyjazd do Kolumbii? Sprawdź czy są aktualnie tanie bilety. 

Zalajkuj moją stronę na fejsbook’u – tu na bieżąco podaję informacje o promocjach.


Ja się napracowałam – Ty możesz mnie wesprzeć w propagowaniu idei zwiedzania świata – udostępnij ten post! Dzięki!

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ogród botaniczny w Bogocie – czyli dżungla w mieście

Ogród botaniczny - nawet w tak wielkim i komercyjnym mieście jakim jest Bogota można znaleźć kawałek prawdziwej dżungli. Gdzie -...

Zamknij