Nocleg w Meksyku – jak szukać?

Nocleg w Meksyku? Szukasz miejsca noclegowego? Nie wiesz gdzie się zatrzymać i jak znaleźć?

To praktyczny wpis jak radzić sobie w Meksyku poszukując noclegu. To wpis dla osób, które planują podróż do Meksyku lub są tu aktualnie, podróżują samodzielnie i samodzielnie organizują sobie noclegi.

Jestem tu już 4 tydzień i mam pewne podsumowanie w tym temacie. Mam nadzieję, że Ci się przyda.

 

 

Baza noclegowa w Meksyku

Stwierdzam, że nocleg w Meksyku i cała baza noclegowa, podobnie jak transport i wyżywienie, jest bardzo dobrze zorganizowana. Jest też dostępny praktycznie każdy standard noclegu – od spania w hamaku do najlepszego Hiltona, w zależności od miejsca oczywiście.

Dochodzę także do wniosku, że w Meksyku taniej jest (i bezpieczniej) rezerwować nocleg przez internet. Tak, to dziwne. Na przykład w Kolumbii czy Peru, zdecydowanie łatwiej i taniej było po prostu przyjechać do miejsca docelowego i rozejrzeć się za noclegiem. Nie było potrzeby dokonywania wcześniejszej rezerwacji.

W Meksyku sprawa wygląda w zdecydowanej większości inaczej.

Po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo lepiej wcześniej zarezerwować nocleg – możemy przyjechać późno i wałęsać się niepotrzebnie po ulicach. W Meksyku ciemno robi się już koło 18.00. Co więcej możemy wcześniej przeczytać opinie o obiekcie i mieć pewność, że trafimy w dobre miejsce. Ja zawsze czytam opinie negatywne, lepiej zacząć od tej strony!

Po drugie, okazuje się, że rezerwacja wcześniejsza powoduje, że cena za nocleg jest niższa. Wielokrotnie zdarzyło się tak, że gdy chciałam przedłużyć nocleg o dzień lub dwa w danym miejscu to cena, którą mi proponowano była wyższa (lub taka sama) jak ta którą miałam w ofercie online. Opłacało się bardziej dokonać ponownej rezerwacji przez internet.

 

 

Możliwości rezerwacji noclegu przez internet

W Meksyku nie ma problemu z interenetem. Dostępny jest darmowo na każdym terminalu autobusowym firmy ADO oraz w większości restauracji i hoteli czy hosteli. Istnieje też możliwość zakupu interenetu mobilnego, nie jest drogi. Na tę okoliczność napiszę osobny wpis na blogu.

Skoro mamy dostęp do interenetu są 3 główne sposoby na poszukiwanie noclegu. Nie ma tu zasady, w różnych miejscach możemy znaleźć różne ceny, zatem zawsze warto sprawdzić wszystkie możliwości.

możliwość 1

Niezastąpiony jak zwykle „hotelscombined” czyli wyszukiwarka wyszukiwarek.

Jest darmowa.

Zbiera (teoretycznie) wszystkie oferty badając różne portale noclegowe w jednym miejscu.

Możesz to sprawdzić od razu dla dowolnej lokalizacji.

 

możliwość 2

Możliwość druga to jedna z największych wyszukiwarek noclegów na całym świecie czyli booking.com.

Wyszukiwarka jest także darmowa. W trakcie okresu użytkowania pojawiają się także różne bonusy typu obniżenie ceny, przedłużenie okresu opuszczenia pokoju itp.

Co ciekawe jeśli „hotelscombined” pokazuje oferty z różnych portali, to nie zawsze pokazuje wszystkie oferty. Kiedy sprawdzi się niezależnie „booking” ofert, tych dobry czasem pokazuje się więcej.

Z ‚booking‚ możesz także lekko zarabiać, polecając swój link znajomym.

Jeśli ktoś ze znajomych zarezerwuje nocleg przez polecony przez Ciebie link – Ta zarobisz 50 zł na dalsze noclegi i on zarobi 50 zł na swój nocleg.

 

możliwość 3

AirBnB.

To darmowy portal społecznościowy, na którym publikowane są oferty pokoi, domów i apartamentów.

Nieważne, czy chodzi o apartament na jeden dzień, zamek na tydzień, czy willę na miesiąc – Airbnb łączy ludzi na całym świecie.

Dzięki temu portalowi możesz też zacząć zarabiać, jeśli masz takie miejsce we własnym domu, które możesz wynająć innym.

Z ‚AirBnB‚ możesz także lekko zarabiać, polecając swój link znajomym.

Jeśli ktoś ze znajomych zarezerwuje nocleg przez polecony przez Ciebie link – Ta zarobisz 50 zł na dalsze noclegi i on zarobi 100 zł na swój nocleg.

Wyjeżdzasz?

Nie zapomniej o ubezpieczeniu w podróży!

 

 

Szukasz darmowego noclegu? Zajrzyj jeszcze do wpisu o CouchSurfing.org.

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 11
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Teotihuacan – kompleks azteckich piramid nieopodal Mexico City

Teotihuacan to kompleks piramid zlokalizowany w zasięgu miasta Meksyk. Ze względu na lokalizację to chyba najczęściej odwiedzane miejsce. Niezależnie od...

Zamknij