Sri Lanka – wiza i szczepienia obowiązkowe

Czas szybko leci i zaczynam przygotowywać się do dłuższego wyjazdu – tym razem na Sri Lankę – pełna nazwa Demokratyczno – Socjalistyczna Republika Sri Lanki. Sri Lanka oznacza w sanskrycie „olśniewający kraj”.

Znajduje się w Azji Południowej na wyspie Cejlon i wyspach przybrzeżnych.

Destynacja lekko egzotyczna dlatego można się spodziewać, że będą konieczne szczepania.

Sprawdzę też czy będzie konieczna wiza wjazdowa, ile kosztuje i gdzie ją zakupić.

 

Szczepienia obowiązkowe

Na temat szczepień obowiązkowych i zalecanych dla wyjazdów do różnych krajów pisałam wcześniej >>kliknij tu by przeczytać<<.

Na Sri Lankę nie ma szczepień obowiązkowych – tzn. takich, które wymagane są przy wjeździe na teren kraju. Jest jednak wiele zdecydowanie zalecanych i koniecznych.

szczepienia Sri Lanka

 

 

 

 

 

 

Wykaz ośrodków wykonujących szczepienia pobierzesz w pliku pdf.

Koniecznie umów się wcześniej na wizytę – nie wszystkie szczepienia można wykonać na raz.

Konieczny jest też okres przed wyjazdem by organizm nabrał odporności. Pomyśl o tym conajmniej na 1 miesiąc przed wyjazdem.

 

 

Wiza wjazdowa i wyjazdowa

Na Sri Lance, od 2012 r., działa tzw. Electronic Travel Authorization (ETA) czyli system elektronicznej rejestracji zezwoleń w podróży.

Rejestr obowiązuje wszystkie osoby przybywające na Sri Lankę. Oficjalna strona rejestru: http://www.eta.gov.lk. Tu zakupisz wizę online (Sri Lanka wiza)! Do zakupu wizy przyda sie karta bankowa – zostanie obciążna kwotą opłaty za wizę (jeśli nie masz jeszcze karty możesz skorzystać z polecanych przeze mnie na stronie z linkami – gdzieś w połowie strony odnośnik do kart).

Krótkie wizyty na Sri Lankę obejmują 3 cele podróży:

 • do 30 dni – cel turystyczny,
 • do 30 dni – cel biznesowy,
 • do 2 dni – tranzyt do innego kraju.

Wiza może być także przedłużona do 90 dni przy jej zakupie. Każdy z okresów (30 i 90 dni) upowaznia do 2krotnego przekroczenia granicy państwa. I to jest bardzo fajne bo przecież będąc na Sri Lance koniecznie trzeba wyskoczyc na Malediwy 🙂

Koszt wizy (na oba okresy) to 30 dolarów, jeśli zakup nastąpi przez stronę ETA. Na lotnisku zapłacimy 35 dolarów (listopada 2014 r.).

Tranzyt jest bezpłatny!

Wiza może zostać przedłużona o dalsze okresy – do 6 miesięcy – więcej informacji na stronie: http://www.immigration.gov.lk/. Wskazane tam są szczególne cele podróży oraz warunki, które należy spełnić by otrzymać pozwolenie na pobyt dłuższy. Tu decyzja podejmowana jest indywidualnie.

Za wyjazd nie ma opłat!


Polecam przydatne linki – tanie loty, jeszcze bardziej tanie loty – dla wnikliwych, wymiana waluty szybko i tanio na podróże oraz ubezpieczenie w podróży!

flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomatbankier ubezpieczenie turystyczne


Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

 1. Dziękuję za bardzo profesjonalny wpis z przydatnymi informacjami. Znalazłem tu obie rzeczy, których szukałem – szczepienia i wizy wymagane podczas podróży na Sri Lankę. Pozdrawiam. 🙂

  • Hey Nieznany!
   Super! Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc!
   Miłej podroży!

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tanie loty do Kenii (Mombasa) – 1.349 zł, w obie strony, z bagażem rejestrowanym w cenie

Loty czarterowe do Kenii, do Mombasy, w bardzo niskich cenach dostępne są na stronie tui. Wyloty z Warszawy - terminy...

Zamknij