Udawalawe – Pokuna miejscówka do spania w dżungli

W czasie podróży po Sri Lance zatrzymywałam się w różnych ciekawych i fajnych miejscach.

Nocowanie i mieszkanie w egzotycznym kraju praktycznie za każdym razem jest ciekawe, bo inne od europejskiego, jednak są takie miejscówki, które mają w sobie coś jeszcze.

W tym wpisie przedstawię Ci jedno z takich, niezapomnianych miejsc – Pokuna w Udawalawe. Jeśli będziesz kiedyś w pobliżu koniecznie tam zostań, na jedną noc choćby, wycisz się i zjednocz z naturą. Jeśli podróżujesz po Sri Lance to zapewne tu dotrzesz, bo Udawalawe jest miejscem wypadowym na safari do parku narodowego Udawalawa – piszę o tym więcej we wcześniejszym wpisie.

Dla mnie, w podróży, jest ważnych kilka rzeczy, które przesądzają o tym, że właśnie te zapamiętuję i chciałabym do nich wracać:

  • miejsce musi być ciche, z dala od zgiełku miasta; dlatego zwykle w dużych miastach zostaję tylko na chwilę,
  • mili i pomocni „gospodarze”; to tacy, których o każdej porze dnia i nocy możesz poprosić o cokolwiek, a oni, z chęcią, pomogą; i nie przesadzam tu mówiąc, że z chęcią – to taki typ człowieka, który rozumie, że jeśli pytasz to widocznie masz uzasadniony powód zawracania głowy; dodatkowo pomoc niesiona jest bezinteresownie!; z takim człowiek trudno się rozstać, zaczynasz się czuć członkiem rodziny 🙂
  • oryginalność na pierwszym miejscu – nie lubię drogich i ekskluzywnych miejsc, szczególnie kiedy podróżuję z plecakiem, lubię za to bardzo, gdy miejsce jest oryginalnie urządzone, nawet w prosty sposób i z prostych materiałów, ale ciekawie i w nawiązaniu do otoczenia – naturalnie,
  • czysto i schludnie – to zrozumiałe, nikt nie lubi żyć w brudzie i spać w nieświeżej pościeli,
  • piękne i niezapomniane otoczenie – to może być las, to może być morze, to może być dżungla lub całkiem coś innego, ale słyszysz głos natury i czujesz jej zapach.

Pokuna w Udawalawe

Te wszystkie, ważne dla mnie, przymioty miało właśnie to miejsce – Pokuna w Udawalawe: bardzo ciche – praktycznie w dżungli, a jednak można nawet pieszo dojść do miasteczka (20-30 min), gospodarz – młody chłopak o imieniu Indika był bardzo pomocny i chętny, kiedy tylko tego potrzebowałam, domek był prosto, ale oryginalnie urządzony i czysty, wokół piękne widoki, wiewiórki i małpki skaczące po drzewach. Mama Indiki pysznie gotowała, nawet takie rzeczy, których na co dzień nie przygotowywała.

To miejsce idealne do wypoczynku, ale i do pracy. Są co najmniej 2 fajne miejsca, poza domkiem, by spokojnie, w ciszy, usiąść i popracować.

Kliknij na zdjęcie by je powiększyć.

Namiary na Pokuna w Udawalawe

indikaNajprostrzy sposób to dojechać do miasta i pytać o Indika 🙂 – tak ma na imię chłopak, który jest właścicielm tego miejca i wraz z całą rodziną prowadzi ośrodek. Znają go w miasteczku!

Możesz napisać do niego maila: pokunariverr@gmail.com.

Możesz napisać do niego na facebooku.

Możesz do niego zadzwonić: 0 77 971 01 84, 0 77 666 87 45.

Możesz poszukać tego miejsca wg adresu, choć to samemu fizycznie niemożliwe:

Pokuna Safari Eco Lodge, 96 Junction, Kiripattiya Road – Udawalawe.

Ceny – do negocjacji, szczególnie gdy powołasz sie na „Magdagaskar” i powiesz, że jesteś z Polski 🙂


Polecam przydatne linki – tanie loty, jeszcze bardziej tanie loty – dla wnikliwych, wymiana waluty szybko i tanio na podróże oraz ubezpieczenie w podróży!

flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomatbankier ubezpieczenie turystyczne


Dzięki, że wpadłeś na moją stronę i przeczytałeś ten wpis. 

Poleć go znajomym i udostępnij, by też mógli skorzystać 🙂

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostre cięcie z finałem na komisariacie – Ella, Sri Lanka

Podczas każdej podróży zdarza się coś co jest oczywiste a jednocześnie nieoczekiwanie zaskakujące. To zdarzenie miało znamiona i jednego i...

Zamknij