Udawalawe – rezerwat dla 500 słoni na 31.000 ha

Uda Walawe National Park, to rezerwat znajdujący się w południowej części Sri Lanki, jeden z największych parków na wyspie. Na obszarze parku znajduje się ok. 500 słoni oraz dzikie bawoły, mnóstwo ptaków, lisy oraz jelenie i leopardy.

Park jest zamkniętym obszarem. Powstał w 1972 r. w celu ochrony zwierząt. Rezerwat jest ogromny (31.000 ha) i dzięki temu dzikie zwierzęta żyją, w większości, w naturalnych warunkach, w całkowitej wolności.

Dojazd do parku Udawalawe

mapa sri lanka udawalawe

Park znajduje się w południowej części Sri Lanki.

Dokładnie – pomiędzy dwoma miasteczkami: Uda Walawe oraz Tanamalwila.

Do parku można dojachać na dwa sposoby:

  1. wykupić wycieczkę safari w hotelu, hostelu, gdzieś przy głównej ulicy firmie turystycznej lub zapytać kierowcę samochodu oznaczonego emblematem safari – koszt od 5.000 – 10.000 rupii za osobę (130-260 zł/os.),
  2. dojechać do bramy parku samemu – dojazd jest bardzo łatwy: należy wsiąść do autobusu, który przejeżdża drogą pomiędzy Uda Walawe i Tanamalwila i poprosić kierowcę by zatrzymał się przy wejściu do parku. Bilet wjazdowy to koszt 3.500 rupii (91 zł); można na dojazd wynająć tuk-tuka, ale to już koszt, w zależności od odległości od 500-1.500 rupii dodatkowo.

Poniżej mapa lokalizacyjna:

mapa jak dojechać do parku udawalawe sri lanka

 

 

Trudno przegapić bramę wjazdową do parku – jest ogromna 🙂

Modern bedroom interior panorama 3d

 

 

A co w parku? Piękne i dzikie zwierzęta na wolności, a jednak można je zobaczyć

„Safari” trwa ok. 4 godzin. Zwierzęta widoczne są raczej w oddali, choć zdarza się, że zdenerwowane (co zrozumiełe) podchodzą bliżej – szczególnie słonie, które najłatwiej zobaczyć.

Szukałam oficjalnego filmu nt. rezerwatu. Z ciekawszych znalazłam taki. Zapraszam do oglądania!

 

Podsumowując, myślę, że dla ludzi z miasta, szczególnie Europejczyków, którzy nie mają na codzień kontaktu z egzotycznymi zwierzętami sfari może być interesujące. W większości można tu spotkać słonie, pawie i bawoły. Inne zwierzęta trudno zauważyć – jeep nie wjeżdża w teren – trasa prowadzi z góry wyznaczoną drogą.

Niedaleko (ok. 2 km) od głównej bramy wjazdowej na teren rezerwatu, znajduje się miejsce zwane „żłobkiem” dla słoni. To miejsce, w którym małe słonie, pozbawione matki, przygotowuje się do życia w naturalnych warunkach. Podróżując z dziećmi warto rozważyć tę opcję.


Polecam przydatne linki – tanie loty, jeszcze bardziej tanie loty – dla wnikliwych, wymiana waluty szybko i tanio na podróże oraz ubezpieczenie w podróży!

flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomatbankier ubezpieczenie turystyczne


 

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 7
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wieloryb błękitny w Marissa – czyli największy ssak i zwierzę na świecie

Wieloryb błękitny, zwany fachowo płetwalem błękinym jest nawiększym znanym ssakiem na świecie. Co więcej ten ssak, jest, jak do tej...

Zamknij