Walutomat – wymieniaj waluty taniej na podróże i na spłacanie kredytów

Waluty, najczęściej dolary i euro są potrzebne w podróży zagranicznej. Albo wybieramy się do kraju gdzie jedna z tych walut jest używana albo wybieramy się do kraju gdzie jedną z tych walut opłaca się zabrać ze sobą i wymienić na miejscu na walutę obowiązującą w danym miejscu.

Ten wpis poświęcę możliwości wymiany waluty w sposób szybki i łatwy, a co najważniejsze zdecydowanie tańszy niż w tradycyjnym kantorze. Zysk sięga zwykle od 6-8% w stosunku do kursów oferowanych przez kantory tradycyjne. Gdy jeszcze do tego dodamy fakt, że nie tracimy czasu na fizyczne wyjście z domu i dojazd do kantoru tradycyjnego, zalety zdecydowanie przeważają by przełamać stereotyp i zacząć wymieniać waluty online.

Tę formę wymiany walut polecam zdecydowanie także tym, którzy posiadają kredyty walutowe – na każdej racie można sporo zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorze internetowym zamiast wg spreadu bankowego, który jest zawsze dużo wyższy. To powoduje, że kupiona waluta jest droższa co przekłada się na wyższą ratę w przeliczeniu na złotówki.

Jaki kantor wybrać?

W Polsce jest  kilka kantorów działających on line. Ja już od kliku lat korzystam nieprzerwanie z walutomatu. Serwis jest czytelny i łatwy w obsłudze. Kolejne kroki prowadzące do wymiany walut wykonuje się niemal intuicyjnie. Do tego działa szybko i sprawnie – w kilka minut środki przelewane są na odpowiednie konta, co dodatkowo potwierdzane jest w formie mailowej oraz sms.

Kantor wystawia faktury, jeśli z jakichś powodów chcemy wymieniać pieniądze jako podmiot gospodarczy.

walutomat

Jak to działa?

1. Rejestrujemy się w serwisie walutomat.

2. W trzech, prostych krokach dokonujemy wymiany walut.

 

 

Przelewy pomiędzy walutomat a Twoim kontem w banku są darmowe, pomimo, że dotyczą przelewu waluty.

Za wymianę walutomat pobiera każdorazowo prowizję. Walutomat utrzymuje się tylko z prowizji, pobieranej od zrealizowanego zlecenia wymiany. Najniższa prowizja to 0,06%, najwyższa – 0,2% wartości zlecenia. Banki i kantory zarabiają na różnicy pomiędzy kursem kupna i kursem sprzedaży waluty (spread). Wysokość spreadów waha się od 1,5% do nawet ponad 10% za jedną jednostkę waluty, np. 1 EUR. Kupno 100 EUR w banku lub kantorze może Cię więc kosztować do 10 złotych.

Przeczytaj też ważny wpis o ubezpieczeniach w podróży!


hotelscombined


Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 53
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

  1. a ja korzystam z dobrykantorpl i jak do tej pory nie znalazłam lepszego kursu.

    • myślę, że działają na podobnych zasadach, więc i to i to jest lepsze niż zwykły kantor

  2. Całkiem dobry e-kantor to też Amronet. Mam pełne zaufanie do tej firmy. Rok czasu co najmniej korzystam, zawsze niezawodni. Szybka wymiana, atrakcyjne ceny, czyli właśnie to, czego oczekiwałem.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bogota – górskie miasto labirynt i stolica Kolumbii

Bogota jest stolicą Kolumbii. Populacja miasta sięga 10 mln osób. Bogota leży w centralnej części kraju w górach - północnych Andach, na...

Zamknij