Zielona Góra, bachusy, piękna architektura i bajki

Zielona Góra to miasto w którym byłam ostatnio lata temu. Zmieniło się od tego czasu bardzo. Cisza, spokój, ciekawa architektura, zieleń i….dużo bachasów charakterystycznych dla miasta.

Zielona Góra słynnna jest ze swych winnic i produkcji wina. Tubylcy twierdzą, że zainteresowanie zielonogórskimi trunkami z roku na rok wzrasta.

Jeśli będziesz w tych okolicach na pewno warto jeden dzień poświęcić na zwiedzanie Zielonej Góry.

Zielona Góra – lokalizacja

Zielona Góra znajduje się w południowej części województwa lubuskiego. Bliżej stąd do stolicy Niemiec i Czech, aniżeli Warszawy. Do miasta można dotrzeć samolotem, autobusem, pociągiem lub samochodem.

Zielona Góra ma stałe połączenie lotnicze z Warszawą. Lotnisko znajduje się w miejscowości Babimost, oddalonej od miasta o ok. 40 km. Informacje dotyczące godzin lotów. Z lotniska do Zielonej Góry kursuje autobus (rozkład jazdy).


Jeśli chcesz dowiedzieć się jak kupować bilety taniej zajrzyj do wpisu nt. Biblia Taniego Latania.


O festiwalu winobrania, który odbywa się co roku w Zielonej Górze przeczytacie na stronie Winobranie – Zielona Góra.

 

Zielona Góra – fotorelacja

Kliknij na zdjęcia by je powiększyć.

PALMIARNIA – w palmiarni jest restauracja. Jeśli chcesz w tropikalnej zieleni zjeść coś dobrego polecam to miejsce! Palmiarnia powstała w 1961 r., dobudowana do domku winiarskiego. W otoczeniu Palmiarni znajduje się winnica.


Polecam przydatne linki – tanie loty, jeszcze bardziej tanie loty – dla wnikliwych, wymiana waluty szybko i tanio na podróże oraz ubezpieczenie w podróży!

flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomatbankier ubezpieczenie turystyczne


OGRÓD BOTANICZNY – na poobiedni spacer zapraszam do ogrodu botanicznego – pięknie, zielono i….bajkowo. Pierwszy ogród botaniczny w tym miejscu powstał w 1925 r. Odbudowa ogrodu, po zniszczeniach IIWŚ miała miejsce niedawno – w latach 2006-2007. Wszystko zostało odtworzone według pierwotnych założeń. Ogród jest podzielony na tzw. strefy roślinne, w których można podziwiać okazy z różnych kontynentów.

 

STARE MIASTO I….BACHUSY

Bachus (Dionizos) to według mitologii greckiej bóg urodzaju i winorośli. Syn Zeusa i śmiertelnej kobiety Semele. Mitologia mówi, że Zeus oddał młodego Bachusa pod opiekę Nimfom deszczu na górze Nysa. Kiedy Bachus dorastał, odkrył niezwykłe właściwości cennego soku z winorośli. Bachus wyruszył w wędrówkę po całym świecie by rozpowszechnić kulturę wina.

Bachusiki z Zielonej Góry to małe figurki przedstawiające dzieci Bachusa, które są ustawiane w różnych częściach miasta. Zielona Góra zaczyna z nich słynąć. Mają propagować jej tradycje winiarskie. Podróż szlakiem bachusików jest dobrym sposobem na zwiedzenie miasta! Polecam!

Liczba bachusików, które znajdują się w Zielonej Górze, nie jest dokładnie ustalona i może różnić różni się w zależności od źródła. Oficjalnie odsłoniętych bachusików jest 34.

Bachusiki mają nieoficjalną stronę internetową www.bachusiki.zgora.pl, gdzie można znaleźć ich opisy, zdjęcia, mapki i legendę.

Dzięki, że wpadłeś na moją stronę i przeczytałeś ten wpis. Mam nadzieję, że będzie pomocny w planowaniu Twoich podróży po Polsce. Poleć go znajomym i udostępnij, by też mogli skorzystać :-)


bankier ubezpieczenie turystycznehotelscombined

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 10
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

 1. Taka zagadka krajoznawcza – znacie te figury? Gdzie się znajdują i co oznaczają i w ogóle skąd się tu wzięły? Sama jestem ciekawa…

  Posted by Magdagaskar.pl on 27 kwietnia 2015

 2. I jeszcze w takim – pięknym i bajkowym miejscu dziś byłam. Więcej o tym już jutro, jak mnie wino nie zmoży 🙂

  Posted by Magdagaskar.pl on 26 kwietnia 2015

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolumbia 2015 – rozliczenie wyjazdu

Ten wpis dotyczy rozliczenia kosztów związanych w podróżą którą odbyłam w marcu 2015 r. Byłam głownie w Kolumbii, kilka dni...

Zamknij