Zielona wyspa Korfu – dane statystyczne i organizacyjne

Krótki wypad na Korfu, jedną z wysp archipelagu Wysp Jońskich poprzedzam małym wpisem informacyjno – statystycznych.

Gdzie jest Korfu? Jaka duża ta wyspa? Jak się tam dostać i ile kosztuje bilet? Jakiej waluty używa się na Korfu i co wskazują przewodniki by tam zobaczyć.

Gdzie jest Korfu

Korfu faktycznie przez Greków zwane Kerkyra (Κέρκυρα = Kerkira) jest górzystą wyspą. Najwyższy szczyt to Pantakrator (906 m.n.p.m).

Położenie w Grecji, w północnej części  Morza Jońskiego. Korfu leży w pobliżu wybrzeży Albanii (wyskoczę tu pewnie na chwilę). Z kilkoma pobliskimi wysepkami tworzy tzw. gminę Korfu, administracyjnie to Peloponez.

Można też powiedzieć, że Korfu położona jest między „obcasem włoskiego buta” a zachodnim wybrzeżem Grecji.

Z Polski jest ok. 2 tys. km. Można się tam dostać samochodem, samolotem (lot z Polski ok. 2 godziny), bądź promem (z wybrzeża kontynentu).

port lotniczy korfuMiędzynarodowy port lotniczy znajduje się praktycznie w mieście Korfu. Oznaczenie – kod lotniska CFU.

Wielkość wyspy Korfu

Wyspa ma powierzchnię 592 km2. Zamieszkuje ją ok. 110 tys. mieszkańców (z czego ok. 35 tys. w samym mieście Korfu).

Korfu ma 85 km długości i 18 km szerokości. Najlepiej wypożyczyć auto lub skuter (ok. 20 euro/dzień). Polecam jak zwykle mapę „offline” do przemieszczania. Darmowa mapa maps.me w opisie i do pobrania w tym wpisie na blogu.

[celar]

65% powierzchni wyspy zajmują użytki rolne, z czego 55% to uprawy oliwek. Pozostałe użytki rolne to między innymi winnice, plantacje owoców (głównie cytrusów) oraz pastwiska. Oj cytryny można zerwać prosto drzewa i to ogromne!

[celar]

Samolotem na Korfu

Loty z Polski odbywają się z kilku miast i to tanimi lotami (z Poznania, Katowic, Rzeszowa i Warszawy) . Loty można zakupić, w zależności od terminu i promocji, od 200 do 1.000 zł za osobę w obie strony.

By zbadać aktualne ceny odsyłam na aktualizowaną stronę samolotemtaniej.pl. Jeśli chcesz poszukać lotów tańszych i chciałbyś wiedzieć jak to zrobić odsyłam do dwóch wpisów, które znajdziesz w tym linku – polecam!


Polecam przydatne linki – tanie loty, jeszcze bardziej tanie loty – dla wnikliwych, wymiana waluty szybko i tanio na podróże oraz ubezpieczenie w podróży!

flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomatbankier ubezpieczenie turystyczne


Waluta w Grecji

Obowiązującą walutą w Grcji jest euro. Niestety aktualny kurs (05.2016 r.) przyprawia o zawrót głowy i oscyluje w granicach 4,4 – 4,5 zł za 1 euro.

Zalecam zatem zakupienie waluty jak najtaniej, najlepiej kierując się wcześniejszym wpisem o walutomacie. Tu można walutę zakupić o 8-10% taniej niż w zwykłym kantorze. Więcej o tym jak to zrobić przeczytasz tu.

walutomat

Z tego co widzę ceny zbliżone są do polskich, może w sklepach lekko wyższy. Ale nie jest to różnica powalająca.

Co zobaczyć na wyspie?

Jeszcze nie wiem, ale w kolejnych wpisach dam o tym znać. Zapraszam do śledzenia wpisów na facebook – polub moją stronę na FB i podróżuj ze mną niskobudżetowo po świecie!

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Nie ma jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bambusowy domek w dżungli indonezyjskiej – okolice Bukit Lawang

"Bambusowy domek" to kolejny wpis, który nie dotyczy miejsca turystycznego. Tu nie przybywają turyści tłumnie. Tu można się znaleźć tylko...

Zamknij