Przebudzenie – Anthony De Mello – książka dla tych co nie chcą żyć w matrixie

Ta książka to, moim zdaniem, jedna z ważniejszych pozycji. Książka konktrowersyjna! Książka jednak bardzo przydatna – to podstawa i fundament dla każdego kto chce przestać być nieszczęśliwy, zrozumieć samego siebie i to, dlaczego jest mu źle. To książka dla każdego, kto wpadł do „matrixa” i nie wie jak wyrwać się z wielkiej machiny – taka jest moja, najkrótsza recenzja tej książki.

Inna – niezależna:

Pozycja z kategorii „must have – muszę mieć” – książka do przeczytania nie jeden raz, człowiek wie co jest napisane, ale chce wracać i wraca do lektury. Tezy zawarte w książce, są mocne, są dyskusyjne – tak że rada kongregacji wiary w Watykanie pod kierownictwem ówczesnego Kardynała Ratzingera (BXVI) nie poleca lektury – a to dla niektórych otwartych umysłów jest najlepszą rekomendacją. Czyta się łatwo i przyjemnie, potem się myśli, czyta jeszcze raz, człowiek zastanawia się nad życiem … Polecam!!!

Zapytasz – czy to książka o podróżach? I tak i nie 🙂 To książka o podróży – najważniejszej – wgłąb samego siebie!

Anthony de Mello – autor we własnej osobie

Anthony de MelloTo może Cię początkowo zrazić (lub zachęcić :-)), ale Anthony był księdzem – jezuitą, urodził się w 1931 r. w Bombaju, ukończył studia filozoficzne, teologiczne i psychologiczne.

W swych pracach łączył tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejętności w pracy duszpasterskiej, często wkraczając w obszar psychologii duchowości. Działo się tak dlatego, że był raczej przewodnikiem duchowym niż psychoterapeutą.

Nauka duchowa zawarta we wszystkich jego książkach daje się sprowadzić do trzech podstawowych pojęć: „poznania” – „przebudzenia” – „świadomości„.

Zmarł nagle w 1987 r.

„Przebudzenie”

Przeczytałam książkę kilka razy. Za każdym razem odkrywałam w niej nowe wątki. Uważam, że to książka, która odmieniła moje życie (tu znajdziesz o tym więcej). Dlatego Ci ją polecam 🙂 Może Twoje też odmieni.

Chcę Ci jednak przedstawić niezależne komentarze na jej temat. Nic w komenatrzach nie zminiłam, nawet błędów 🙂

 1. W tym temacie chciałbym poznać opinie osób które przeczytały wyżej wymienioną książke moim zdaniem rewelacyjnego człowieka jakim był właśnie Anthony De Mello. Dla mnie ta książka stałą się jedyną prawdą o tym świecie, od dziecka interesowało mnie wszystko wokoło zadawałem pytania itp nie padały natomiast sensowne odpowiedzi. Póżniej okres dojrzewania i buntu jak chyba każdy z nas miałem ciężkie chwile były one na tyle ciężkie żę popadłem w skrajne w tym wieku rozrywki. Szukająć odpowiedzi czytałem kilka książek które zaczeły mi naświetlać co tak naprawde mnie otacza i czemu działam w ten a nie inny sposób tylko chęć i wiara pozwoliła mi coś w życiu osignąć. Zrobiłem zwrot o 180’w swym życiu to co tam autor napisał jest początkowo aż drastyczne by mogło być realne dlatego większość osób poprostu po przeczytaniu mówi podkreślam MÓWI tylko żę książka jest rewelacyjna. To nie chodzi o to trzeba poprostu tą książkę „zjeść” czytać tak długo aż nagle dostrzegniemy coś co w życiu jest najważniejsze i do czego chyba większosćz nas dąrzy mianowicie szczęście w czystej postaci.
  Zachęcam wszystkich do lektury a wszystkich tych którzy czytali dla opisania własnych spostrzerzeń, zmian które wywarła na was ta książka.
 2. Książka godna polecenia. Zgadzam się absolutnie z Twoją wypowiedzią. Nie ma co się tutaj rozpisywać, ale muszę powiedzieć jedno bardzo ważne zdanie:
  „Jeśli nie czytaliście to szybko do księgarni” :)
 3. Podpisuję się pod powyższymi wypowiedziami.
  „Przebudzenie” Anthonego de Mello jest pierwszą, najważniejszą, wartą przeczytania książką.
 4. Przebudzenie przeczytałem dwa razy w wieku 20 i 29 lat. Drugie spotkanie z tą książką było spowodowane powrotem do odwiecznego pytania. Dlaczego tak się czuję. U mnie punktem wyjścia jest poszukiwanie prawdziwej wolności gdzie kluczem jest poznanie siebie samego. Zgadza się że większość ludzi nie jest w stanie przeczytać tej książki a znaczna część tych którzy ją przeczytali nie wierzy by można było tak żyć. Moim zdaniem Przebudzenie jest tzw. pigułką zawierającą w sobie większość prawd o życiu. Książka nie daje złotego środka ale czytając ją człowiek zaczyna się zastanawiać. I albo codzienność dnia pochłonie go i zapomni, albo zacznie podążać tą drogą a tym samym poszukiwać. Tak było w moim przypadku. Teraz gdy czytam różne książki opisujące różne drogi prowadzące do tzw oświecenia odnajduję w nich prawdy de Mello. A część rzeczy niezrozumiała w Przebudzeniu zaczyna się wyjaśniać.
 5. Do powyższych wypowiedzi nie mogę nic dodać nic ująć a jedynie potwierdzić, że książka jest świetna i naprawdę warto ją przeczytać! :thumbright:
  Sam przeczytałem ją dwukrotnie z początku na necie a później po kupnie książki w księgarni, tak bardzo mi się spodobała… także polecam ją wszystkim bez względu na wiek, wyznanie czy poglądy =)
 6. Książkę zacząłem czytać dziś rano. Co mogę powiedzieć po przeczytaniu kilkunastu pierwszych rozdziałów? Niezwykłe! Muszę teraz wyjść na spacer i przemyśleć wszystko, co do tej pory wyczytałem.

 

przebudzenie„Przebudzienie” Anthony De Mello jest dostępny w sprzedaży internetowej.

Ja znalazłam ją m.in. w księgarni matras.

Możesz ją tam kupić klikając na link księgarni lub na okładkę po lewej stronie.

No i teraz bardzo jestem ciekawa jaki jest Twój komenatrz na temat tej książki. Czytałeś?

W księgarni znajdziesz też inne pozycje Anthony De Mello. Polecam! Można przenieść się w całkiem inny świat 🙂

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 33
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Brunetka o „Blondynka na Rio Negro”

Lubisz Beatę Pawlikowską? Ja bardzo. Wydała wiele książek o podróżach i od lat wyjeżdża w dzikie i nieznane zakątki świata....

Zamknij