Wiza do USA w prostych krokach – B2 turystyczna

Wiedziałam, że wiza do USA jest obowiązkowa. Nie tylko do Ameryki Północnej gdzie znajdują się właściwe „Stany” ale także do Portoryko oraz na Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych. Wyspy te, położone na Karaibach, wchodzą w skład terytorium USA, stąd konieczna jest wiza.

Wiza do USA oznaczona jako typ B2 – turystyczna nie tylko jest łatwa do zdobycia, ale system jej pozyskania jest bardzo uproszczony – choć czasochłonny. Wszystkie czynności w celu jej pozyskania można wykonać przez internet nie wychodząc z domu czy biura. Jedynie rozmowa z konsulem – obowiązkowa – wymaga udania się do ambasady w Krakowie lub Warszawie.

By przejść cały proces nie musisz znać języka angielskiego.

Wiza do USA – kategorie wizowe i ceny

 1. USA wymaga wizy wjazdowej na swój teren.
 2. USA oferuje kilka kategorii wizowych.
 3. Kategoria wizowa zależy od celu podróży.
 4. Podane niżej kategorie i ceny obowiązują na datę tego wpisu. By sprawdzić aktualne wejdź na stronę konsulatu – kategorie wizowe oraz opłaty.

kategorie wizowe do usa

Wiza do USA – B2 turystyczna

Wiza turystyczna ozn. symbolem B2 jest tzw. wizą nieemigracyjną. Przeznaczona dla osób udających się do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych oraz na leczenie.

Wiza turystyczna B-2 będzie odpowiednia dla osób, które planują wyjazd o charakterze:

 • turystyka,
 • wypoczynek,
 • wakacje,
 • rozrywka,
 • odwiedziny przyjaciół lub krewnych,
 • wyjazd na leczenie.

Wiza B2 przeznaczona jest również dla osób, które, występując, jako amatorzy, będą brały udział w zawodach sportowych, występach muzycznych lub innego rodzaju wydarzeniach i konkursach, nie otrzymując za to wynagrodzenia.

Aktualny koszt wizy B2 (8.08.2016 r.) to 640 zł.


hotelscombined


Wiza do USA – B2 turystyczna – krok po kroku

KROK 1

Wypełnij bardzo dłuuuuugi formularz o nazwie DS 160. Zaczyna się jak na obrazku niżej.

Na tym etapie możesz wybrać język – co prawda całość będzie w j. angielskim, ale kiedy najedziesz wskaźnikiem na oznaczone na niebiesko pola z tekstem wówczas obok pojawi się polskie tłumaczenie.

Postępuj wg kolejności wskazanej w formularzu, jest długi i musisz uzbroić się w cierpliwość. Możesz zapisywać kolejne etapy i wrócić w dowolnym terminie.

Na początek zadeklaruj gdzie (Kraków czy Warszawa) chcesz spotkać się z konsulem.

fotografia wiza do usaPotem wgraj zdjęcie – jeśli masz je w formie elektronicznej. Wymagania co do zdjęcia znajdziesz na tej stronie. Opis jest przygotowany w języku angielskim. Najważniejsze to by zdjęcie było aktualne i wykonane na wprost – twarz. Jeśli nie masz zdjęcia zrób je telefonem lub….idź do fotografa :-).

Możesz bez zdjęcia kontynuować formularz DS 160.

formularz DS_160

Wszystkie informacje w formularzu DS 160 muszą być poprawne i dokładne. Po wysłaniu formularza nie można już robić żadnych poprawek. Instrukcja obsługi formularza DS 160.

Zachowaj numer wniosku DS-160 – będzie potrzebny by umówić się na rozmowę z konsulem.


Szukasz lotów?

Wyszukiwarki zawsze mają jakieś promocje, poniżej odnośnik do aktualnych na eSky:

Jeśli już masz lot, poszukaj noclegu, rady i linki w rozdziale jak szukać taniego noclegu.


 

KROK 2

Stwórz profil i zaloguj się do internetowego systemu wyznaczania spotkań. Wypełnij odpowiednio tabelkę jak niżej i zatwierdź przyciskiem „submit”.

 

Zostanie Ci przydzielony numer identyfikacyjny (zanotuj go gdzieś) i stworzony twój osobisty profil, w który notowane będą wszystkie informacje, w tym o opłatach, terminie ustalonego spotkania itp.

KROK 3

Wybierz opcję: „ Nowy wniosek / Wyznacz spotkanie”, które znajduję się w tabelce po lewej stronie ekranu.

Przejdź kolejne kroki uzupełniając dane dotyczące typu wizy, placówki, w której będzie wyznaczane spotkanie, kategorii wizowej i rodzaju wizy.

 

KROK 4

Kiedy znajdziesz się na stronie opłat kliknij na link opisany jako: „Aby wyświetlić dostępne opcje płatności on-line kliknij TUTAJ. Szczegółowe informacje na temat wszystkich sposobów płatności znajdują się poniżej, w części zatytułowanej „Formy płatności”.

Opłaty podane są w dolarach amerykańskich (USD), ale opłata musi być wniesiona w polskich złotych (PLN). Kurs złotego jest oparty na kursie wymiany walut zaakceptowany przez Departament Stanów Zjednoczonych.

Wybierz formę płatności i dokonaj opłaty. Opłatę za podanie o wizę można dokonać korzystając z następujących możliwości:

 • płatność internetowa za pomocą karty debetowej/ system PolCard (karty kredytowe nie są akceptowane!),
 • internetowy przelew bankowy (bank osoby ubiegającej się o wizę),
 • gotówką w banku (bank osoby ubiegającej się o wizę),
 • gotówką w banku – placówki Banku Pocztowego.

Pamiętaj, że opłata za rozpatrzenie wniosków wizowych nie podlega zwrotowi (!) i jest konieczna do wyznaczenia spotkania wizowego. Opłata nie gwarantuje (!) otrzymania wizy ani nie jest zwracana (!) w przypadku otrzymania odmowy.

Bez względu na to, jaką opcję płatności wybrałeś zachowaj Numer referencyjny CGI lub numer potwierdzenia. Bez numeru referencyjnego CGI lub numeru potwierdzenia nie ma możliwości wyznaczenia spotkania wizowego!

KROK 5

Zaloguj się do stworzonego wcześniej profilu i wykorzystując Numer Referencyjny CGI, numer dowodu wpłaty lub numer transakcji by wyznaczyć spotkanie z konsulem. Numer Referencyjny CGI, numer dowodu wpłaty lub numer transakcji pokaże się sam po zarejestrowaniu wpłaty przez konsulat. Musisz uzbroić się w kilkudniową cierpliwość.

Na kalendarzu zaznacz odpowiadającą Ci datę i godzinę i potwierdź. Dostaniesz potwierdzenie w formie elektronicznej.

KROK 6

W wyznaczonym dniu i godzinie musisz stawić się przed wybraną ambasadą.

Ambasada USA w Warszawie, ul. Piękna 12, Warszawa 00-540; strona internetowa: http://poland.usembassy.gov

Konsulat Generalny USA w Krakowie, ul. Stolarska 9, 31-043 Kraków; strona internetowa: http://krakow.usconsulate.gov

Zabierz ze sobą:

 • wydruk potwierdzenia daty umówionej rozmowy,
 • wydruk strony potwierdzającej złożenie formularza DS-160,
 • zdjęcie, jeżeli nie zostało wgrane do formularza DS-160,
 • ważny paszport i poprzednie paszporty.

Nie zabieraj (!):

 • dużych toreb/torebek, większych od kartki papieru formatu A-4 i teczek;  możesz wnieść jedną plastikową torebkę/okładkę lub teczkę z dokumentami dotyczącymi wniosku albo małą torebkę,
 • bagażu takiego jak: walizki, plecaki, aktówki, teczki oraz inne torby podróżne – nie można ich wnieść do Ambasady/Konsulatu, pozostawić na chodniku przed
  Ambasadą/Konsulatem ani pod opieką osób oczekujących na zewnątrz.
 • urządzeń elektronicznych lub na baterii, takich jak: aparaty fotograficzne, laptopy, urządzenia nagrywające lub przenośne odtwarzacze muzyki,
 • wszelkich płynów, jedzenia, papierosów, cygar, zapałek, zapalniczek, ostrych przedmiotów takich, jak nożyczki, scyzoryki lub pilniki do paznokci,
 • broni lub materiałów wybuchowych :-),
 • telefony komórkowe należy pozostawić u pracowników ochrony.

Lista nie jest zamknięta. Pracownicy ochrony mogą zabronić wniesienia również innych przedmiotów.
Do Sekcji Konsularnej będą wpuszczone jedynie umówione osoby.
Ambasada/Konsulat nie dysponuje miejscami parkingowymi.

Przygotuj się na oczekiwanie na spotkanie z konsulem – do 3 godzin. W dużej sali oczekuje się na spotkanie z konsulem. Możesz poczytać amerykańskie gazety lub obejrzeć film instruktarzowy nt. uzyskania wizy oraz opowiadający o pracownikach ambasady.

Kiedy wyświetli się Twój numer podejdź do wskazanego okienka. Okienek, w których przeprowadzane są rozmowy jest kilka. No właśnie – ja też myślałam, że spotkam się z konsulem 🙁 Spotkania odbywają się z pracownikami ambasady upoważnionymi do przeprowadzenia rozmowy w imieniu konsula. Zazwyczaj jest to bardzo miła Pani. Nie obawiaj się rozmowy – pracownicy, na każdym etapie dbają by było miło i przyjemnie 🙂

Będziesz pytany o cel wizyty, kiedy planujesz wyjechać, czy masz jakąś rodzinę w Polsce i w Stanach, czy będziesz tam pracował itp.

Bezpośrednio po rozmowie będziesz wiedział czy wiza została przyznana czy nie. Otrzymasz instrukcję postępowania w celu odebrania paszportu wraz z wizą.

 

KROK 7 – w przypadku przyznanej wizy

Twój paszport z wklejoną wizą będzie dostarczony do miejsca, które wskazałeś w formularzu podczas umawiania się na rozmowę z konsulem.

W zależności od wybranej opcji, firma kurierska TNT:

 • dostarczy paszport do wskazanego miejsca (oplata za każdy paszport wynosi 24zł – styczeń 2015 r.), lub
 • przechowa paszport do odebrania w jednym z punktów odbioru dokumentów – ta usługa nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Czas dostarczenia paszportu z wizą, to zazwyczaj 2-3 dni robocze dla osób, które mieszkają w mieście gdzie odbyła się rozmowa z konsulem i jeden dzień dłużej dla zamieszkałych w innych miejscowościach.

W przypadku wybrania opcji odbioru paszportu można to zrobić w ciągu 2-9 dni od dnia, w którym odbyła się rozmowa, a wiza została przyznana.

Można zmienić opcję odbioru paszportu do północy w dniu rozmowy z konsulem logując się do swojego profilu.


To tyle! Teraz, mając już w paszporcie wizę na 10 lat możesz spokojenie planować podróże na terytoria Stanów Zjednoczonych. Możesz też korzystać z tranzytu przez ten kraj lecąc w całkowicie inne miejsce. Jest bardzo duża oferta lotów np. do Ameryki Południowej – z lotem przesiadkowym na terenie USA – z posiadaną wizą możesz bez problemu z nich korzystać.flipo

baner_biblia_taniego_latania

walutomat


Jeśli podobał Ci się ten wpis kliknij przycisk “Lubię to” lub podziel się ze znajomymi tym wpisem instruktarzowym inaczej – udostępnij lub wpisz komentarz. Chcę żebyś wiedział, że będę Ci za to bardzo wdzięczna :)

Bardzo mi zależy na tym, by dotrzeć do jak największej liczby osób, które będą mogły skorzystać z zawartych we wpisie wskazówek. Z góry Ci za to dziękuję.

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 134
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Komentarze

 1. Witam, piszę tylko aby zdementować pogłoski jakoby spędzało się na miejscu pół dnia, albo co najmniej trzy godziny. Byłem dzisiaj po wizę w Krakowie, umówiony na 11:30, na miejscu 11:20 i CAŁA wizyta w ambasadzie trwała niespełna 10 minut.

 2. hej! 🙂 mam pytanie, bo już mam mętlik w głowie. 2 miesiące temu wyjechałam do Wielkiej Brytanii do pracy. czy mogę starać się o wizę w konsulacie w Polsce czy muszę udać się do konsulatu USA w Anglii?
  dziękuję za odpowiedź

  • Mieszkam czasowo w Bawarii, w pobliżu Monachium. Wyjeżdżam do Meksyku i konieczna jest wiza na przesiadkę w USA bo Polska nie należy do ESTSA. Czy mogę te wizę załatwić w Konsulacie USA w Monachium?

 3. Hej 🙂 we wrzesniu chcemy wyjechac do USA na podroz poslubna dwa pytania:
  1. Slub na koniec czerwca wraz ze zmiana nazwiska. Czy dopuszczalne jest podrozowanie ze starym nazwiskiem(paszportem) razem z wiza (jesli ja dostane) + przetlumaczonym aktem malzenstwa i nowym paszportem (nazwiskiem)?
  2. Skonczylam studia(mgr), mam 26 lat, kasa na koncie jest ale oficjalnie jestem bezrobotna (nie pobieram zasilku) i zastanawiam sie czy wpisac przyszlego meza jako sponsora wyjazdu bo boje sie ze przez status osoby bezrobotnej nie dostane wizy. Przyszly maz ma wlasna firme i spore dochody. Dodam ze 3 lata wczesniej bylam w USA na 3 miesiace i wrocilam, bylam na wizie pracowniczej J-1. Czy to mnie ratuje?

 4. Witam. Mam pytanie : mam umowę o pracę na czas nieokreślony a żona jest na krusie co mam wpisać we wniosku w rubryce wykonywany zawód?

 5. Witam,

  Uzupełniłam błędnie miasto wydania paszportu we wniosku DS 160. We wtorek mam spotkanie z konsulem.
  Czy to ma znaczenia?

 6. Hej wszystkim !
  Mam pytanie , bo wlasnie co skonczylam swoja aplikacje i nie jestem pewna czy podczas wypelniania podalam dobra kolejnosc waznosci paszportu -to znaczy miesiaca z dniem . Jesli jest to w zlej kolejnosci to czy moge cos z tym zrobic czy juz jest za pozno ???

  Wielkie Dzieki z gory 🙂

 7. Mam pytanie – dokonałem opłaty MRV kartą Visa. Przy próbie umówienia spotkania wyskakuje błąd. Kontaktowałem się przez formularz „Informacja zwrotna”. Zgodnie z poleceniem wysłałem potwierdzenie wpłaty – dokument elektroniczny wygenerowany na mojej stronie karty Visa, jednak w odpowiedzi otrzymałem prośbę o dostarczenie zeskanowanego potwierdzenia płatności. Nie rozumiem, co to znaczy? Mam iść do biura obsługującego moją kartę Visa i wydrukować potwierdzenie, które wysłałem w Informacji Zwrotnej i zeskanować je?
  Problem polega też na tym, że w wypadku mojej transakcji kartą Visa „receipt number” nie pojawia się, tak jak jest to w przypadku przelewów bankowych?
  Szczerze mówiąc, nie wiem, co robić?
  Jak długo ważna jest płatność MRV?

  • Sprawa się wyjaśniła. Udało mi się – po drobnych perturbacjach prawdopodobnie z mojej winy – umówić na spotkanie. 🙂

 8. Hej, mam pytanie chcemy razem z żona umówić się na spotkanie z konsulem. Musimy zakładać dwa osobne konta (profil) na stronie czy z jednego można się umówić tak aby wejść razem na jedną godzinę. Czy ta strona w linku poniżej jest też dobrą opcją do umówienia spotkania są w niej podane dni i godziny (wolne) na która można się umówić.
  https://evisaforms.state.gov/acs/default.asp?postcode=WRW&appcode=1

  • Musicie wypełnić osobne wnioski.
   Tak, najlepiem umówić się przez stronę, nie będzie probemu by wejść razem i poczekać na rozmowę. Rozmowa będzie indywidulana.

 9. Mam problem nie mogę dostać się w formularzu DS-160 do kategorii WORK/ EDUCATION/ TRAINING oraz SECURITY/ BACKGROUND kiedy próbuje przejść do jednej z. tych kategorii wyskakuje mi komunikat „session time out” próbuje i od 2h cały czas ten komunikat. Nie wiem co mam robić….

 10. Hejjj 😉

  supr artykuł! jednak u mnie od wczoraj pojawia się problem…po wypełnieniu danej strony pojawia się komunikat sassion timed out… próbowałam różnych przeglądarek, jednak bez zmian Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Pozdrawiam 🙂

 11. Hej,
  Może mi pomożecie, bo w ambasadzie nie uzyskałam odpowiedzi… Nie wiem czemu pracują tam konsultanci…
  Mieszkam we Francji i tutaj będę starać się o wizę turystyczną. Chcę odwiedzić kuzynkę. Jestem na zasiłku z Urzędu Pracy oraz prowadzę jednoosobową działalność. Moje pytanie brzmi, co powinnam wpisać w miejscu praca… na moje dochody składa się zasiłek i przychód z działalności… czy jak dam, ze mam tylko dzialalnosc nie bedzie żadnego problemu? Czy można dać te 2 „prace” razem?
  Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 12. Dzien dobry,

  dostalam 2 lata temu wize przyznana na 10 lat. Jutro lece drugi raz do NY, czy musze wypelnic jakies dodatkowe dokumenty za kazdym razem kiedy lece do Stanow? Czy wystarczy miec przy sobie paszport z wiza?

  Dziekuje za odpowiedz,
  Monika

 13. Czy jeśli chcę wyjechać do USA we wrześniu tego roku, zdążę z wizą turystyczną? Spotkanie mam za niecały tydzień.

 14. Witam. W moim imieniu wystepuja polskie litery alfabetu i przy wpisywaniu mojego imienia wyskakuje blad. Co zrobic w takiej sytuacji?

 15. Witam. Mam pytanie, czy dokumenty potrzebne przy spotkaniu w ambasadzie musze wydrukowac pd razu przy wypelnianiu wniosku czy moge do nich wrocic i wydrukowac wtedy kiedy beda mi potrzebne czyli np w dzien spotkania w ambasadzie?

 16. Chcę złożyć wniosek o wizę do usa jednak nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na jedno pytanie. Może tutaj uzyskam pomoc 🙂 Nie wiem jaki status związku zaznaczyć w formularzu. Jestem w związku partnerskim z kobietą od 12 lat, oczywiście niesformalizowanym. We wniosku nie ma opcji związek partnerski i nie wiem co w tej sytuacji zazanaczyć, bo jednak „single” (zgodnie z polskim prawem) mija sie z prawdą. Będę wdzięczna za pomoc i radę.

  • tu chodzi o formalność związku, do tej pory nie wprowadzono statusu partner, wobec tego należy zaznaczyć „singiel”
   Powodzenia!

 17. hej, czy moge zrobić jednym przelewem za dwie osoby (za mnie i narzeczonego) . Czy można mieć wspolne konto dla dwoch osob czy kazdy zaklada swoje? chcielibysmy isc razem na spotkanie w ambasadzie.

  • przelew najlepiej wykonać osobno, na każdą osobę z osobnym identyfikatorem, konto może być wspólne, jeśli umówiecie spotkanie w tym samym dniu to możecie wejść razem ale rozmowa odbędzie się z każdym z osobna, powodzenia!

 18. Witam,przy wypełnianiu wniosku pojawiła mi się informacja ,,Session Time Out”i mam problem z ponownym zalogowaniem się,Wpisuję nr ID, ale mojego pytania zabezpieczającego nie mogę wybrać z listy.Nie zapisywałam informacji na kolejnych etapach wypełniania wniosku.Może wie Pani co powinnam w tej sytuacji zrobić?

 19. Witam, jak od początku pisać wniosek o wizę ponieważ nie zapisałem kodu a przerwało mi połączenie z internetem?

 20. Dzień dobry,

  na początku chciałabym podziękować, że tak szczegółowo opisała Pani proces ubiegania się o wizę amerykańską. Bardzo ułatwiło mi to sprawę. W związku z tym chciałabym zapytać Panią, czy wie Pani może, czy za pomoca formularza Umawiana spotkań z Konsulem w celu rozmowy, można umówic inną osobę? Wypełniałam wniosek wizowy dla mojego przełożonego i chciałabym go teraz umówic na spotkanie. Pytanie czy mogę to zrobić rejestrując profil pod swoim adresem email. Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

  • Jeżeli cały profil wypełnia Pani dla kogoś innego ale podaje swój mail to nie ma problemu. Nikt nie wie, że ten mail jest defacto Pani. Gdyby jednak ktoś profil wypełniał sam i tylko kogoś innego poprosił o wskazanie spotkania z innego profilu to tak się już nie uda.
   Powodzenia!

 21. Bardzo ważne pytanie, mogłabym już umówić się na spotkanie ale wolałabym w następnym tygodniu. Czy jest jakieś ograniczenie czasowe związane z wplaceniem pieniędzy a umowieniem się na spotkanie? Jak długo można z tym „odwlekać”? Z góry dziękuję za odpowiedź

 22. Witam
  Mam duży problem z odpowiedzią na pytanie: Czy masz w USA jakąś inną najbliższą rodzinę, poza rodzicami? (mam tam ciotkę). Jeżeli odpowiem tak mam do wyboru tylko współmałżonek, narzeczony/narzeczona, dziecko, rodzeństwo. Proszę o pomoc i podpowiedź co zaznaczyć. Dzięki

 23. Dzień dobry
  Moja córka poślubiła w lutym obywatela USA,(Filing I130 and I…papers.Not yet processed) zapraszają mnie w czerwcu na wakacje (2-3 tygodnie, ponieważ na tyle dostanę urlop w pracy) .
  1.Co mam wpisać w pytaniu Relatie’s Status odnośnie najbliższej rodziny w U.S? Zięć radził, aby wpisać „Married to U.S citizen „.
  2. Czy mam szansę na dostanie (córka była 1 rok nielegalnie )?

 24. Dzień dobry, mam pytanie. Wysłałam wniosek o wizę ds-160. Przez przypadek miejsce urodzenie wpisałam po polsku i zrobiłam błąd w adresie e-mail. Czy ma to wpływ na rozpatrzenie wniosku? Czy da się to zmienić?
  Czy muszę wypełnić nowy wniosek?
  Dziękuje za każdą wskazówkę

 25. Witam. Złożyłam wniosek o wizę turystyczną dla rodziny (ja, mąż i pięcioletni syn). Mam wyznaczone spotkanie dla całej trójki razem na moje nazwisko, Nie wiem, czy mam brać syna na rozmowę do Warszawy? Informacja na stronie nie jest dla mnie do końca jasna.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 26. Dzień Dobry. Na dniach będę starała się o wize. Bym chciala w kwietniu leciec juz. Chłopak nalega żebym starała się na miesiąc czasu abym mogłam z jego mama przylecieć do niego i jego taty.. ( oni oczywiście pracują ) Oni oczywiście legalnie siedzą.. Jestem osobą Nie ucząca się już mam 26 lat i jak narazie na bezrobociu i chciała bym pozwiedzać. Mam wspominąć ze do chłopaka lecę i to on mi opłacal ? Czy że do cioci lece bo chciała mi pokazac jak mieszka i żebym po zwiedzala sobie puki młoda osoba jestem.. Mam jakieś szanse dostać? Bardzo tym spotkaniem z konsulem się stresuje :// Pozdrawiam

  • Ja bym powiedziała, że tu mam całą rodzinę i jadę pozwiedzać. Nic więcej.

   • Dobrze, dziękuję 🙂 Mam nadzieję że się uda

 27. Dzień dobry. Mam pytanie odnosnie aplikacji dropbox. Wysłałem swój paszport do ambasady przez tnt jednak przyszedł mi mail z powiadomieniem ze musze umówić sie ma wizytę do konsula. Moje pytanie brzmi co z paszportem? Paszport jest juz w ambasadzie i mogę iść na kolejną wizytę ? Czy muszę poczekać na odesłanie mojego paszportu i dopiero umówić spotkanie ?

 28. Hej, mam pytanie, ponieważ mam problem z 7 krokiem podczas płatności za wizę. Konkretnie chodzi o to pytanie:
  „Czy ukończył Pan/Pani 80 lat (decyduje data urodzin) i nie otrzymał Pan/Pani odmowy wydania wizy ubiegając się o nią ostatnim razem, lub ubiega się Pan/Pani o wizę po raz pierwszy? lub Czy osoba ubiegająca się o wizę jest dzieckiem, które nie ukończyło 14 lat i które nie otrzymało odmowy wydania wizy ubiegając się o nią ostatnim razem, lub ubiega się o wizę po raz pierwszy?”

  Mam problem, ponieważ nie ukończyłam 80 roku życia ani nie jestem dzieckiem poniżej 14 roku życia, ale ubiegam sie o wizę poraz pierwszy. Czy powinnam odpowiedzieć na to pytanie TAK czy NIE?

  Z góry dzięki wielkie za pomoc!

  • Głosuję za odp TAK

   • Bardzo dziękuję! Mam jeszcze jedno pytanie, czy to, że już kupiłam bilety do USA przed otrzymaniem wizy ma jakiś wpływ? Czy powinnam o tym mówić na rozmowie czy raczej lepiej o tym nie wspominać?

   • A co jeśli zaznaczyłem NIE a nie ukonczylem 80 lat ale ubiegam sie o wize po raz pierwszy??? Bede z tego jakies problemy???

 29. czesc mam pytanie co sie stanie jezeli w miejscu gdzie mialo byc imie aplikanta wpisalem swoje imie a tam gdzie bylo nazwisko wpisalem imie ? czy da sie to jeszcze wyprostowac po oplacie ? umowilem sie juz na spotkanie . nie wiem jak tego nie zauwazylem

 30. ubiegam sie o wize dla całej rodziny. Wypełniłam za kazdego wniosek, stworzyłam swój profil i zapłaciłam za wszystkich razem. Na maila przyszło mi potwierdzenie spotkanie z moimi danymi jako aplikanta i informacją, że o wniosek starają sie 3 osoby. a jeszcze niżej (przy paragrafie opłata wizowa) są wymienione wszystkie osoby wraz z numerami potwierdzenia.Czy to jest ok, czy muszę coś jeszcze zrobić? Czy muszę każdą osobę umawiać na spotkanie osobno czy jesteśmy podpięci pod jedno zgloszenie? z góry dziękuję

  • czy była odpowiedź na to pytanie bo mam niemalże identyczne, liczba członków rodziny sie tylko różni?

 31. Wypelniajac formularz wizowy natrafilam pytanie o date wydania kolejnej wizy. Nie mam juz starego paszportu. Zadzwonilam na infolinie zeby zapytac co w takim przypadku zrobic. Osoba, z ktora rozmawialam chyba sama nie bala pewna, ale doradzila mi podanie przyblizonej daty. Czy oni to sprawdza? Czy powinnam na spotkaniu poruszyc ta kwestie? Moglabym normalnie powiedziec, ze nie mam juz tego paszportu. Problem w tym, ze w ktoryms z kolejnych pytan podalam, ze nigdy nie zgubilam paszportu. Nie uwazalam niezachowania niewaznego juz dokumentu jako zgube. Tak czy ineczej, zeby wyjasnic ta kwestie musze teraz albo dopreczzowac, ze jednak zgubilam (stary) paszport aby umotywowac podanie przyblizonej daty albo nic nie mowic. Ale byc moze oni jakos sprawdzaja czy data poprzedniej wizy sie zgadza. ALbo jak sami poprosza o stary paszport to wyjdzie na to, ze sklamalam. Powiedziec od razu czy czekac na rozwoj sytuacji?

  • Ja bym się w ogóle nie przejmowała. Jeśli nie będą pytać, a tak prawdopodobnie będzie, to nie poruszaj tego tematu.
   Jeśli będą to powiedz jak jest, że nie pamiętasz kiedy był wydany, nie masz już starego paszportu i tyle.
   Wiele osób miało analogiczną sytuację, ja też.
   Powodzenia!

 32. WItam,
  Jestem na etapie ubiegania się o wizę turystyczną.
  Po zatwierdzeniu płatności nie dostałam informacji o terminie rozmowy z konsulem tylko wygenerował mi się DropBox Confirmation Letter.
  Rozumiem, że muszę najpierw dostarczyć dokumenty do Ambasady, dopiero później zostanie mi wyznacozny termin spotkania?

  Czy dokumenty musze dostarczyć tylko przez TNT czy osobiście też?

 33. Witam ,mam chce sie upewnic czy termin na.rozmowe w kosulacie mozemy sami wybrac czy jest on narzucony ? Z gory dziekuje za odpowiedz 🙂

 34. Witam.Czy na spotkanie o wizę można przyjść samemu bez rodziców gdy nie skończyło się 18 lat ,ale za 2 tygodnie się kończy 18 lat i wczasie wyjazdu od 2 miesięcy będę miał ukończone 18 lat.

 35. Czy można przyjść na spotkanie o wizę amerykańską samemu bez rodziców,jeśli za niecały miesiąc kończy się 18 lat a w dniu wyjazdu będzie się miało od 2 miesięcy ukonczone 18lat.

 36. dzien dobry,
  wczoraj wypelnilam wniosek ds160..dzisiaj przyszla mi informacja zwrotna , cytuje ”

  You must follow the instructions on the confirmation page in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.

  How to print your Confirmation Page:
  1. DOUBLE CLICK on the attached file.
  2. From within Adobe Reader, go to FILE and select PRINT”

  ja to juz wydrukowalam wczoraj..czy cos jest nie tak??

  Pozdrawiam

 37. Pytanie co do wniosku i Obecny pracodawca, jeśli prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą mam wpisac nazwe swojej firmy ? i tak samo czy mam wpisywać dochód ?

 38. Dzięki za przydatne informacje.

  Czy wiesz może jak powinienem ustosunkować się do pytania dotyczącego numeru poprzednio udzielnej wizy? Miałem takową ponad 10 lat temu, wklejona była do paszportu którego już dawno nie mam. Oczekiwane jest wskazanie ostatnich kilku cyfr z numeru tamtej, starej wizy… Nie mam pojęcia skąd wziąć taką informację. Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie?

  Pozdrawiam!

 39. Witam,
  Pytanko mam takie jak córka 16 letnia chce jechać na ferie do swojej ciotki, która ma obywatelstwo USA to lepiej nie wpisywać, że jedzie do niej? Nie będzie to dziwne, że tak młoda osoba jedzie sama w ciemno??
  Pozdrawiam!

 40. Witaj

  Proszę o informacje chce jechać z rodzina ( dzieci -6 miesiecy,4 i 6 lat , mąż razem 5 osób ) robię dla każdego osobną opłatę czy robię jedną wspólną opłatę dla wszystkich razem?
  Jeżeli chodzi o wniosek to też muszę za każdym razem tworzyć profil dla każdego członka rodziny czy jest możliwość w tym wniosku wpisać ilość osób razem podróżujących ????? jak mam zrobić to dla tylu osób 🙂 ?

 41. Pytam ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Wypełniam właśnie formularz DS160. Jest pytanie : 1 podaj osobę do której jedziesz
  2 podaj instytucje do ktorej jedziesz.
  Staram sie o wize turystyczną B2. Nie znam tam nikogo. System każe zaznaczyć jedno pole. Co z tym zrobić?

 42. Świetny artykuł!

  Mam dwa pytania. Zamierzam jechać do Stanów na ponad tydzień w marcu 2018.
  1) Kiedy mogę złożyć wniosek na wyjazd który planuję na za pół roku?
  2) Na jaki okres przyznawana jest wiza standardowo (tydzień/miesiąc/rok/10 lat)? Co powinienem tam wpisać

  Pozdrawiam

 43. Witam
  We wniosku jest pytanie o zgubiony/skradziony paszport i opis.
  15 lat temu zgubiłem paszport, czy wpisywać to we wniosku czy pominąć ?

 44. Czy umawiając się na spotkanie o wizę w 3 osoby ( ja, siostra i mama ) płacimy 160$ za wizytę za wszystkich czy każdy osobno – 480$ ? Z gory dziekuje

 45. Witam,
  chciałam nawiązać do tematu płatności za wizę. Przeszłam cały proces wypełniania wniosku, wydrukowałam stronę potwierdzającą jego złożenie i przeszłam do zakładania profilu, aby móc opłacić rozpatrzenie wniosku wizowego i umówić się na spotkanie w ambasadzie. Pomimo różnych, dziwnych pytań dotarłam wreszcie do opcji wyboru płatności, wskazałam na kartę debetową. Pech chciał, że nie doczytałam instrukcji, że w polu issue date należało wpisać „0”. System ostatecznie wypluł informację, że transakcja nie może być procesowana. Przeszłam procedurę ponownie i komunikat pojawił się znowu. Czy jest to już permanentny błąd i w związku z tym muszę skontaktować się z ambasadą, czy muszę odczekać dajmy na to dobę, aby móc ponownie zapłacić za wizę. Nadmienię, że z konta nic nie zeszło.
  Będę wdzięczna za informacje, bo wyjazd mam już zaplanowany na 9/09.

  Dzięki
  Magda

  • Miejsce issue zostawiłam puste i przeszło bez problemu. Często odrzuca kartę kiedy limit transakcji internetowych na karcie jest ustawiony na niższą kwotę niż kwota przelewu.

 46. Hej!
  Super artykuł 🙂
  Czy jeśli wybieram się do Stanów z moim chłopakiem na dwutygodniową wycieczkę to mam zaznaczyć, że to mój chłopak w tej sekcji, gdzie trzeba podać z kim się jedzie? Czy może mam wpisać, że z przyjacielem?

 47. Witam,
  wczoraj wypełniłam wniosek o wizę do USA, a dzisiaj zarejestrowałam się na stronie internetowej odnośnie spotkania z konsulem. Wpisałam wymagane, początkowe informacje: imię, nazwisko, adres mail. po czym dostałam maila z potwierdzeniem, hasłem i nazwą użytkownika (mail). Próbowałam kilkakrotnie zalogować się na stronie, lecz bez błędu się nie obeszło, kazali sprawdzić nazwę użytkownika i hasło czy nie zawiera błędów. CAŁY DZIEŃ NIE MOGĘ TEGO PRZEJŚĆ! POMOCY! Próbowałam również odzyskać hasło w celu innej metody i również kontaktowałam się z serwisem informacji wizowej i nadal bez efektów.

 48. Dzien dobry!
  Mam taką kwestię. Zostalem zaproszony przez swojego kuzyna (majacego obywatelstwo USA) na pobyt 2-3 tygodniowy do Stanów. Kuzyn duzo lata i ma nazbierane punkty w liniach lotniczych za ktore chce mi zasponsorowac przelot. Mamy tam jezdzic na rowerach, pływac kajakami, wspinac sie. Super sie ciesze, ale oczywiscie zaczałem się obawiać, ze to nie będzie takie łatwe. Zarabiam, jestem freelancerem, ale obecnie bez własnej działalności, co może sugerować, ze jade tam do pracy. Mieszkam w Polsce z dziewczyna i naszym synkiem (5 lat), ale nie jest to zwiazek sformalizowany, co moze sugerowac, ze niby nic mnie tu nie trzyma. Teraz moje pytania sa takie:
  1. Czy lepiej zeby kuzyn pisał mi list w ktorym mnie oficjalnie zaprasza? (bo na pewno bede mówił, ze jade tam do niego w odwiedziny)
  2. Czy pisac o tym, ze sponsoruje mi te bilety?
  3. Czy kwestia nie zatrudnienia na etat i brak stałych przychodów moze byc problematyczna?
  4. Co zrobic, zeby zwikeszyc szanse na dostanie wizy w mojej sytuacji?

  Jestem z jednej strony podekscytowany mozliwoscia wyjazdu tam, a z drugiej nieco poddenerwowany, ze nie jest to takie hop siup i nie ma pewnosci, ze majac dobre zamiary dostanę wizę.

  Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam serdecznie!

 49. Cześć, czy rozmowa z konsulem jest w języku angielskim czy w polskim? 🙂

 50. Hej, mam pytanie – wypełniając dane urodzenia ojca podałam zły rocznik, tj. wypełniając go byłam przekonana, że jest 2 lata starszy od mamy, a kilka dni później dopytałam i jednak 3. Opłatę uiściłam, mam umówione spotkanie z konsulem. Czy powinnam wygenerować nowy DS160 (bo widzę, że jest opcja zmiany na koncie), czy wyjaśnić ten problem przy rozmowie z konsulem?

  Dziękuję za wszelakie podpowiedzi. 😉

  • Odpowiem sama sobie – może komuś się przyda na przyszłość. 😀 Nie generowałam nowego zgłoszenia DS160. Przy pierwszy okienku zgłosiłam tę literówkę i pani bez problemu poprawiła bez żadnych wyrzutów. 😀 Sprawnie, szybko i na temat dzisiaj było w ambasadzie. Życzę i Wam powodzenia! 🙂

 51. Świetny artykuł! Na pewno do niego wrócę jeszcze, bo dopiero planuję ubiegać się o wizę. Też mam kilka pytań. Od czego zależy czy dostanę wizę turystyczną? Mam podać adres znajomego ze stanów, nr telefonu? muszę mieć stałą umowę o pracę?

 52. Nie mogę założyć konta! Stale wyświetla mi się „fault”. Co robić?

  • Wczoraj założyłam profil na stronie i logowałam się bez problemu, a dzisiaj od rana w ogóle nie mogę się zalogować. Kliknęłam prośbę o przypomnienie i wysłanie hasła na maila i przez cały dzień żadne hasło nie dotarło na mój e-mail. Ktoś wie co z tym zrobić? Czekać czy gdzieś dzwonić?

   • Udało się jakoś rozwiązać ten problem?

 53. Jak we wniosku wizowym podawać numer telefonu? Z 0048 (Polska) na początku, czy bez?

 54. Witam serdecznie! Ubiegam się razem z najbliższą krewną o wizę, wypełniłyśmy już wnioski. Czy wystarczy, że założę 1 profil na siebie w celu wyznaczenia spotkania z konsulem, dopisując dane krewnej i jej numer wniosku i dokonam płatności w sumie za 2 osoby czy należy założyć 2 oddzielne profile? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 55. Witam

  Zrobiłem internetowy przelew PKO no i nie dostałem żadnego numeru potwierdzenia.
  Czy orientuje się ktoś, co w takim wypadku powinienem wpisać w „Numer potwierdzenia”?

  • proszę poczekać aż wpłata się zaksięguje, wówczas numer pojawi się po zalogowaniu na profil

 56. Witam. Jeżeli mój angielski jest nie za bardzo komunikatywny czy na lotnisku w Nowym Jorku bede miala problem?

 57. W wymaganych dokumentach wyszczególnione są stare paszporty. Jeżeli nie mogę znaleźć poprzedniego to czy będzie jakiś problem?
  Pozdrawiam

 58. Czy można dwugi razy wyznaczyć termin spotkania tworząc nowy profil?

 59. Hej! A ja tak z innej beczki, korzystalam z tej strony, wypelnilam wniosek, jestem po spotkaniu (21.12.2106) i dostalam wize w 5min 🙂 Moze szczescie przed swietami 🙂 z Krakowa do Wroclawia byla u mnie juz 23.12! Poszlam z teczka papierow, nic nie chcieli. A chcialam sie zapytac czy wyjezdzajac teraz do USA musze cos jeszcze wypelnic/zaplacic czy tylko brac paszport z wiza i leciec ? 🙂

  • Brać paszport i lecieć 😉

   • W paszporcie mam dwa imiona a ja źle przeczytałam i we wniosku wpisałam tylko jedno imię. Zakończyłem wniosek mam umówione spotkanie zapłaciłam za wizę. Czy to jest problem?

 60. Mam pytanie czy podczas wypelniania wniosku musze podac dane osoby z ktora bede jechala do usa dodam ze to moj chlopak ..wybieramy sie razem na urlop …ale nie mieszkamy razem i on jest niemcem i visa mu jest nie potrzebna…czy mimo to musze go wpisywac?

 61. Dzień dobry. Chcę pojechać do Stanów odwiedzić rodzinę i pójść na 10 tygodniowy kurs angielskiego. Jaką wizę powinnam wypełnić? B2?

 62. Dzień dobry 😉 Jeżeli chciałabym się ubiegać o wize w te wakacje ( będę miała 17 lat) to będzie to odpowiedni termin jeżeli chce wyjechać w wakacje 2018? I czy mogę ubiegać się sama czy jest wymagana jakaś zgoda rodziców? Gdyż będę się ubiegać jako nie letnia ale podczas wyjazdu będę miała skończone 18 lat . Oraz jeżeli jadę w odwiedziny do przyjaciółki czy warto o tym wspominać ? Ma ona obywatelstwo amerykańskie
  Pozdrawiam;)

  • wystarczy ubiegać się o wizę na 2-3 miesiące przed wyjazdem, jeśli będziesz pełnoletnia to zgoda rodziców nie jest wymagana na pewno (ważna data ubiegania się o wizę) ale dowiedz się bo może kluczowy jest inny wiek, po prostu zadzwoń; o koleżance bym nie wspominała 😉

   • Witam,
    pytanie brzmi tak: moja żona będzie występować o wizę razem z dziećmi. Najpierw trzeba zapłacić z 3 osoby, czy wypełnić wniosek, a potem płacić? Zaczęła wypełniać wniosek, ale jak na razie nie ma wzmianki o osobach towarzyszących.

 63. Witam,
  Przed przystapieniem do wypełnienie, tak sobie zaczęłam studiować wniosek DS-160 i mam pewien problem. 10 lat temu byłam w USA na programie work & travel. We wniosku sa pytania o U.S. Social Security Number oraz U.S. Taxpayer ID Number. U.S. Social Security Number na pewno miałam nadany, jesli chodzi o U.S. Taxpayer ID Number to nawet nie wiem…. inna kwestia jest taka, ze nawet nie mam pojęcia, gdzie szukać starych dokumentów z USA, by móc wypełnic te numery. Poza tym w miedzyczasie zmieniłam nazwisko (mam podwójne, wiec i poprzednie i po mężu).

  Co zrobic z tymi polami?

  Pozdrawiam, Karolina

 64. Mam pytanie. Jak wygląda cała sytuacja na lotnisku w Stanach? Czy jest jakas rozmowa z kimś i czy bardzo słaba znajomośc angielskiego może Ci przeszkodzić?

  • Za każdym razem zaraz po wyjściu z samolotu staje sie w specjalnej hali do kolejki. Tu uwaga do wszytskich, którzy się spieszą – oczekiwanie może potrwać ok 30-45 min., więc jeśli masz tranzyt to weź to pod uwagę.
   Zwykle jest to krótka rozmowa i badanie paszportu, skanowanie palców i całych dłoni, zdjęcie. Pytania dotyczą celu wjazdu do USA.
   Brak znajomości języka nie jest przeszkodą! Najwyżej nie pogadacie. Jeśli papiery sa w porządku to przejdziesz pozytywnie.

 65. Dzień dobry.Za miesiąc będę się starać o wizę.W maju nie zdałam matury i mam rok przerwy,jestem na bezrobociu,a ciocia będąca w stanach chce żebym ją odwiedziła na 2-3 miesiące.W maju będę ją zdawać i do tego mam mieć zabieg na oko też wtedy.Czy mam szansę dostać wizę?

  • Masz szanse ale zabierz ze sobą jakieś potwierdzenie ze masz ten zabieg na oczy plus najlepiej zatrudnij się chodz na zaoczne gdziekolwiek aby bylo to potwierdzeniem ze pracujesz i kochasz to robić 😀

 66. Witam, ile czasu jest na umowienie spotkania z konsulem po wypełnieniu wszystkich wniosków i dokonaniu opłaty? Czy jest to jakiś czas nieograniczony może? Pozdrawiam, Kamil.

 67. No i jak określić swój stan cywilny kiedy mam chlopaka? Czy to tak jak u nas panna/singiel w sensie panna, osoba nigdy nie zamężna.Czy powinnam wybrać common marriege jako konkubinat??

 68. Dziękuję za odpowiedz.Zorientowałam sie,ze we wniosku wpisalam nr dowodu osobistego zamiast nr pesel.Strasznie się tym marwię,nie wiem co zrobić teraz…jestem juz umowiona na spotkanie…

 69. Witajcie.Dziekuje za odpowiedzi.Mam jednak problem jeszcze jeden bo zamiast nr PESEL wpisalam nr dowodu:/Martwię się tym strasznie i nie wiem co zrobić.

 70. W związku z tym jeszcze jedno pytanie.Wypelnilam wniosek, został wysłany, po czym zorientowałam się , że są tam błędy i wygnerowalam nowy i na nowy już została wniesiona opłata.Czy ten stary dalej gdzieś widnieje w systemie i czy ewentualnie mogą go wziąć pod uwagę?

 71. Witaj.Mam pytanie.Mam już umowione spotkanie.We wniosku podalam konkretne daty planowanego pobytu.Czy jakbym wyleciała 1-3 dni wcześniej niż wskazane we wniosku to jest to jakiś kłopot? Czy mogę daty podróży jeszcze gdzieś zmienić? Proszę o pomoc.Pozdrawiam.Edyta.

 72. Błagam o pomoc: przeszłam przez te wszystkie kroki aż do momentu wniesienia opłaty. Jak klikam na Aby wyświetlić dostępne opcje płatności on-line kliknij TUTAJ i wybieram gotówkę to automatycznie mi się pojawia „Internetowy przelew bankowy i wpłaty gotówkowe – instrukcje” i są na nim wszystkie dane do przelewu ale w nagłówku nie ma napisane „potwierdzenie wpłaty za u.s.visa”(w banku mi powiedzieli ze taki druk ma być) jak ja mam „dojść” do tego potwierdzenia???

 73. Witam.

  Czy we wniosku podaje się numer paszportu ?

  Jeżeli tak – to czy zacznę wnioskować teraz o wizę i równolegle o paszport (aktualny kończy się za parę miesięcy) to czy wbiją mi wizę do nowego czy do starego zgodnie z numerem podanym we wniosku wizowym ?

  Czy poczekać z wnioskiem wizowym a wcześniej wyrobić nowy paszport, żeby później nie bujać się z dwoma.

  Z góry dziękuję za odpowiedź !

  pozdrawiam

  • Tak! we wniosku podaje się nr paszportu. Paszport musi być ważny jeszcze chyba 6 miesięcy. Wiza zostanie wklejona do paszportu wnioskowanego, potem można wnioskować o jej przepisanie do nowego. Ale to już nie w Ambasadzie tylko w urzędzie paszportowym przy zmianie paszportu.
   Powodzenia!

 74. Witam. Złożyłam wniosek opłaciłam umówiłam się na spotkanie i dopiero teraz zauważyłam, że we wniosku w rubryce nazwisko w języku ojczystym nie wpisałam nazwiska z polskim znakiem tylko tak jak wszędzie pisałam bez polskich znaków, będzie to problem z otrzymaniem wizy? Dzwonić do Ambasady w tej sprawie?

 75. Mam problem z utworzeniem profilu.
  Wyrzuca mnie z sytemu.
  Pojawia się taka informacja:

  Błędy

  •Your request cannot be processed at this time. The site administrator has been alerted.
  •User could not be created. Please ensure First Name and Last Name are entered as they are in your passport.

  Niby najprostsza sprawa – a nie mogę tego przejść . Proszę o pomoc

 76. Hej, będę starała się o wizę w związku z tym mam pytanie:) zamierzam na urlop polecieć do USA mam tam znajomą i do niej chcę polecieć czy we wniosku i na rozmowie przyznawać się do tego czy lepiej powiedzieć, że będę spała w hotelu?
  Pozdrawiam:)

  • edit: zapomniałam wspomnieć, że znajoma ma obywatelstwo USA.

 77. Hej,

  mam pytanie, wypełniam wniosek i jestem w zakładce zdjęcie którego jeszcze nie mam 🙂 Zależy mi na jak najszybszym złożeniu wniosku dlatego chciałam donieść zdjęcie na spotkanie. Przeczytałam, że nie ma problemu jeśli chce donieść foto, można je przecież zrobić także na miejscu. Tylko niestety mam problem z przejściem do kolejnej zakładki i wysłaniem wniosku :)Masz jakąś radę dla mnie co zrobić dalej? Wniosek jest już zapisany czy gdzieś trzeba go jeszcze wysłać?

  z góry dzięki za odpowiedz

  • ze zdjęciem nie ma problemu, możesz go przynieść na spotkanie, wniosek musisz wypełnić do końca, żeby dokonać płatności, sam się wysyła w systemie
   Pozdrawiam!

 78. Witam, mam kilka pytań odnośnie opłaty za wizę za dwie osoby.
  1) dokonałam i wypełniłam wniosek Ds160 za siebie i za corkę( 5 lat)
  Wczoraj na swoim koncie dokonałam zgłoszenia opłaty za siebie i za córkę na stronie
  http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-appointmentschedule.asp
  na moim profilu widnieje zgłoszenie za mnie – nie ma za dwie osoby, choc jest inf ze za nią płace.Moje pytanie jest takie czy po opłacie za dwie osoby mogę podac ten sam numer opłaty za siebie i za corke?
  2)czy musze jej tak samo tworzyc profil na stronie aby ja zapisać na rozmowę, czy numer opłaty moze byc użyty dwa razy?
  Chciałabym w momencie ubiegania sie o wize wziasc paszport corki, wnioske itp czy tak mozna?Chaialbym isc do konulatu sama , bo dziecko nie musi isc.Co ma zrobic,aby corka nie szła na rozmowę
  Z gory dziekuje za informacje

  • Opłata nie przepadnie na pewno.
   Musisz skontaktować się z konsulatem i potwierdzić, że pod tym numerem jesteście obie. Dopóki nie będziesz miała pewności nie umawiaj spotkania.
   Powodzenia!

 79. Witam, planuję ubiegać się o wizę turystyczna, tak aby do Stanów wyjechać gdzieś w marcu.
  1. Kiedy zacząć wypełniać wniosek i starać się o spotkanie z konsulem?
  2. Na ile lat są przyznawane wizy turystyczne?
  3. Zamierzam polecieć wraz z kolegą, który ma obywatelstwo i leci tam do pracy. Z tego co wyczytałem mieć kogoś z obywatelstwem to jakiś tam plus, ale jak wspomnieć o nim tak żeby nie wyszło, że też lecę tam do pracy?

  • 1. 2 mce wcześniej wystarczy
   2. na 10
   3. nie mówić, nie przyznawać się
   pozdrawiam!

   • Moja dziewczyna dostała wizę turystyczną na rok. Czy jest to możliwe i wie może Pani czym to może być spowodowane?

    • Nie mam pojęcia. Ale to faktycznie dziwne. Proszę zapytać w ambasadzie.
     Pozdrawiam!

 80. Wybieramy się z mężem do USA i jesteśmy w trakcie załatwiania wizy, utknęliśmy na opłacie, dokonaliśmy jej poprzez kartę,ale z banku przyszła informacja, że transakcję odrzucono, ponieważ jest limit na karcie. Czy w takim razie mamy zrobić opłatę jeszcze raz, czy trzeba coś wcześniej anulować na profilu ? Zmieniliśmy już ustawiony limit i nie wiemy, co dalej.

  • uważam, że w w tej sytuacji trzeba jak najszybciej zapłacić, poczekać aż system zarejestruje płatność i wyznaczyć wtedy termin spotkania w konsulacie
   Powodzenia!

 81. Witam, mam taki problem. Wpisuję nazwę swojej miejscowości, w której jestem zameldowana i pojawia mi się problem, mianowicie ‚brakuje’ pola na wpisanie jej do końca. Dosłownie jednej literki. Nazwa jest dwu członowa, wpisać ją więc ciągiem bez spacji? Czy ze spacją ale bez ostatniej literki? A może jakoś skrótem?

 82. Witam
  Mamy z mężem rozmowę 26 października wypełnialiśmy wniosek razem i razem sie na na rozmowę zapisaliśmy czy to znaczy ze rozmowę mamy ze sobą czy każde osobno ?? ?

 83. Witam
  Wraz z mężem i dzećmi (4 i 7 lat) chcemy wyjechać do USA w celach turystycznych. Czy dobrze zrozumiałam, że musimy wypełnić wniosek d-160 dla każdego z osobna, potem założyć profil jeden np na mnie i wpisać do niego każdą osobę aby umówić się na wspólne spotkanie całą rodziną? Uiścić jedną współną opłatę za całą rodzinę? Czy we wniosku należy używać dużych liter??? proszę o odpowiedź i dziękuję:)

 84. Witam,
  Wygrał wycieczkę do NY w konkursie u bukmachera, przy ubieganiu sie o wize wspominać o tym konsulowi (zakłady bukmacherskie online nie do końca są legalne w Polsce)

 85. Witam. We wniosku wizowym trzeba wpisać datę odmowy wizy. Co mam zrobić jeśli jej nie pamiętam? Znam tylko rok. Z góry dzięki.

 86. Witam! Mam problem… Opłacałam wizę w Banku Pocztowym i teraz zauważyłam, że zamiast numeru CGI w tytule został wpisany mój numer paszportu, imię i nazwisko. Czy w związku z tym powinnam spodziewać się kłopotów z zaksięgowaniem przelewu?
  Z góry dziękuję za pomoc 🙂 Pozdrawiam!

  • Nie sądzę by były jakieś problemy. Poczekaj kilka dni, zaloguj się i zobacz czy możesz przejść dalej do zarejestrowania spotkania. Jeśli jednak nie to musisz się skontaktować z ambasadą i przesłać im scan dokonanej płatności. To powinno spowodować, że przypiszą tę płatność do nr CGI.

   • ja zrobilem gorzej, w tytule przelewu w ogole nie ma informacji dot. mojego paszportu, ani numeru CGI, jest tylko nadawca przelewu i tam juz odpowiednie imie i nazwisko aplikujacego. jest szansa, ze ta platnosc przejdzie? czy powinienem dzwonic w tej sprawie do ambasady?

 87. Hej,

  mam pytanie odnośnie miejsca spotkania z konsulem. Czy, jeśli jestem zameldowana w Pilźnie i podlegam pod konsulat w Krakowie, mogę umówić się na spotkanie w Warszawie? To nie będzie problem?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 88. hej wraz z mezem wysłaliśmy wniosek zapłaciliśmy za wizę przelewem internetowym mam pytanie ile mniej wiecej sie czeka na zaksięgowanie wpłaty może to potrwać dłużej niz 2 dni od wpłacenia pieniazków? Jeszcze mam jedno pytanie jak juz zaksiękguja wpłate i zalogujemy sie znowu na profil to mamy kontynuować (jest taka opcja w lewym górnym rogu) i wtedy zostaniemy przekierowani na strone umówienia terminu spotkania czy to sie automatycznie przestawi jak sie zaksięguje wpłata ?

 89. Witam,
  Co mam wpisać w wniosku jeżeli prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i moim pracodawcą jestem sam ja?
  I co w wypadku gdy wykazuje stratę? – jakie mam wpisać dochody?
  Zaznaczam, że posiadam środki na wyjazd do USA.

  Proszę o odpowiedź,
  Pozdrawiam

 90. Witam wybieram się z siostrą do Usa , po wypelnieniu wniosku , zalozylam konto , aby dokonac wplaty , wplate dokonalam za 2 osoby ,po przez jedno konto , tak samo zrobilam ze spotkaniem , czy to oznacza ze jesli umowilam sie na spotkanie bierze pod uwage rowniez moja siostre?
  Imię i Nazwisko osoby ubiegającej się o wizę:: napisane sa moje dane
  natomiast oplaty wizowe za 2 osoby i tutaj jest rowniez wymienione nazwisko siostry

 91. Witaj mam problem , moglby mi ktos powiedziec jak sie umawia na spotkanie, jest jedynie po lewej stronie wniosek odnosnie spotkania , ale nie ma zadnego kalendarza z wolnymi terminami , nic takiego nie widze:(

 92. Witam.
  Planuję wyjazd do USA i przymierzam się do wypełnienia wniosku DS-160. Mam pytanie czy w rubryce gdzie pytają kto opłaca moją podróż mam wpisać kuzynkę, która mieszka w Stanach wraz z mężem legalnie od 20 lat i będzie płacić za moje bilety i finansować mój pobyt tam, czy mam wpisać że sama?
  proszę o szybką odpowiedź

 93. Dzień dobry, mam dwa pytania.

  1. Mam 16 lat i czy sama bede musiała odbyć rozmowę z konsulem czy z rodzicami?
  2. Czy stary paszport jest potrzebny na rozmowę z konsulem?

 94. Witam. Chce starać sie o wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Od 2014 mieszkam legalnie w Belgii, Brukseli, czy mając tu adres mogę starać sie o wize tu na miejscu , czy muszę jechać do konsulatu w Polsce? Proszę pomóżcie.,,

  • Podaje najlepszy sposób sprawdzenia:
   Skype do ustraveldocs (http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-main-contactus.asp#hours – polecam ten kontakt – na wstępie trzeba odsłuchać swoje jakieś 3-4 min, ale potem łączy z konsultantem bez podawania nr UID

  • Jeżeli masz w Belgii stały pobyt tzn mam namyśli dokument, który pokazuje że legalnie mieszkasz na stałe w Belgii to tak, możesz jak najbardziej iść do ambasady znajdującej się w Brukseli. Jeżeli nie masz takiego dokumentu, to spróbuj się postarać o taki dokument, bo inaczej będziesz musiała jechać do Warszawy, lub Krakowa ( w zależności w jakim mieście w Polsce jesteś zameldowana na stałe).

 95. 1: chce się obiegac o wize , wyjazd planuje w pod koniec lipca czy nie jest za pozno na staranie sie o wize?
  2: co jesli nie bd przybyc na umowione spotkanie w ambasadzie ze wzgledu na prace ? czy wyznaczaja dodatkowy termin?
  3: jak wypelnic wniosek o wize dla osoby niepelnoletniej ?

 96. Witam!
  Proszę o informację czy dla dziecka 15 lat wniosek wypełnia się jak dla osoby dorosłej,ja nie staram się o wizę tylko dla córki.
  Pozdrawiam

 97. (dzielę się doświadczeniami)

  zdarzyło mi się NIE WPISAĆ drugiego imienia (nie pytajcie jak:P) do wniosku i już go wysłałam
  dodzownilam się przez Skype do ustraveldocs (http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-main-contactus.asp#hours – swoją drogą polecam ten kontakt – na wstępie trzeba odsłuchać swoje jakieś 3-4 min, ale potem łączy z konsultantem bez podawania nr UID)

  Pani potwierdziła, że to można uzupełnić na intreview z Konsulem, trzeba jednak pamiętać to pytanie weryfikujące) i nie jest to coś co może przeszkodzić w uzyskaniu wizy.

  Inna kwestia – czas oczekiwania na przypomnienie hasła……czekam już 3cią godzinę !!!

  • też mam podobny problem.. bardzo uspokoiłaś mnie tym postem

 98. Hej, mam maly problem, za miesiac lecimy z mezem do Nowego Jorku, zauwazylam dzisiaj jedna rzecz, imie mojego meza w paszporcie zawiera polski znak litere „ł”, natomiast na wizie ktora jest wklejona do passportu imię jest bez polskiego znaku- beda problemy z tego powodu?

 99. Witam
  Mam kilka pytań:
  1. Czy wniosek należy wypełniać w języku angielskim? np. nazwa wyższej uczelni powinna być przetłumaczona, czy można wpisać polską nazwę?,
  2. Czy ma być „Warszawa”, czy „Warsaw”,
  3. Województwa Mazowieckiego raczej nie można przetłumaczyć,
  4. Może trochę nie na temat, ale jak zapisuję poszczególne strony to zapisują się z rozszerzeniem .dat w programie pover dvd i w żaden sposób nie mogę nie mogę ich odtworzyć – np. żeby poprawić ewentualne błędy.
  Będę wdzięczny za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Robert K.

  • Jak odpowiedziałeś w formularzu na pyt. 1, 2 i 3? Niestety mam ten sam problem, a w konsulacie nie potrafili mi pomóc.
   Pozdrawiam

 100. Mam pytanie.Wypełniam formularz DC 160 i wydrukowałam potwierdzenie ale w wersie gdzie jest imię i nazwisko najpierw napisane jest moje nazwisko a później dopiero po przecinku imię. Mam pytanie czy od nowa muszę wypełnić formularz i czy mogę?
  Nie wniosłam jeszcze opłaty za spotkanie wizowe . Pomocy!!!!!!!

  • Mam tak samo, w dodatku nie mogę założyć konta na tej stronie ;/

 101. Zapisałam się na dwutygodniowy kurs językowy w Nowym Jorku, mam potwierdzenie przyjęcia na kurs. Zaczęłam się obawiać jednak, że nie dostanę wizy. Mam 19 lat, zrobiłam sobie tzw gap year, w tym roku chcę poprawić maturę i iść na studia, jednak wyniki rekrutacji będą dopiero w lipcu-sierpniu. Nie mam pracy. Cała rodzina jest w Polsce, nie mam nikogo w USA. Czy w takim wypadku uzyskanie wizy turystycznej będzie możliwe?

  • Raczej nie nastawiałabym się tak pesymistycznie 😉 Masz dowód dlaczego tam jedziesz – wykupiony kurs. Myślę, że nie ma obaw. Daj znać jak poszło.

   • Wizę dostałam, rzeczywiście nie było powodów do obaw 🙂

 102. Kolejnośc jest inna niż opisana tu na blogu 🙂 1. wypelnia się wniosek ds 160 2. wypelnia sie nowy wniosek/spotlanie z konsulem i i się opłaca 3. umawia sie na spotkanie

  • HeY
   Dzięki za komentarz! Zmieniłam kolejność. Kiedy ja aplikowałam zakładałam najpierw profil, pewnie od tego czasu coś się pozmieniało.
   Mam nadzieję, że teraz jest ok, niedługo to przetestuję na córce 😉

 103. Opłatę wizową zrobiłem w okienku pocztowym nie w placowce bankowej, pieniadze poszly do wlasciwego banku, wpisany byl prawidlowy numer CGI ale w profilu wizowym sie niestety nie zaksiegowalo. MIałaś taki przypadek ? i co z tym zrobić?

  • Nie, nie miałam. Zadzwoń upewnić się, że pomimo, że nie widzisz tego w profilu, wpłata została dobrze przypisana.
   Daj znać jak to się skończyło.

   • zadzwoniłem na infolinię, przesłałem potwierdzenie wpłaty i problem się rozwiązał, dzięki za wsparcie. powodzenia

 104. Czy moge prosić o informacje w jakich godzinach wyznaczane są te spotkania? nie moge nigdzie znaleźć godzin przyjęć dla osób ubiegających sie o wizę nieimigracyjną.

  • one pojawią się gdy otworzy Pani kalendarz. Generalnie godziny są od rana do ok. 14-15.

 105. Mama pytanie,bo zalogowałem sie na stronie ambasady, dokonałem wpłaty i wszystko jest ok do momentu gdy chce się umówić na spotkanie, mam wpisać potwierdzenia więc wpisuję ten numer CGI ale po chwili pokazuje mi, że znowu mam wpisać numer potwierdzenia i nie chce przejść dalej, nie wiem czy chodzi o to, że jeszcze nie dostali przelewu, czy coś źle robię albo numer potwierdzenia to nie numer CGI ale w takim razie co to jest ten numer potwierdzenia?
  Proszę o pomoc.

  • hmm… zupełnie nie wiem dlaczego, może zwróć uwagę na format wpisywanie, spacje itp. W tym miejscu możesz też użyć numeru dowodu wpłaty lub numeru transakcji, przypisanego do Twojej wpłaty.
   Daj znać jak rozwiązałeś problem. Powodzenia!

   • Mam podobny problem. myślalam że jak się dokona wpłaty to ten numer transakcji przyjdzie na maila czy coś w tym stylu, ale w dalszym ciągu cisza i nie wiem gdzie tego szukać. A nr referencyjny CGI nie wchodzi gdy go wpisuję. Czy jest możliwe że opłata nie została jeszcze przetworzona? (minęło prawie 17 godzin od przelewu).

  • Witam, niestety mam ten sam problem:(

  • Witam, czy udalo Ci sie rozwiazac ten problem? Mam taki sam 🙁 nie wiem co zrobilam zle..

 106. Witam
  Mam taki problem, a raczej mój ojciec. Około rok wcześniej ubiegał się o wizę i wszystko z dokumentami i wnioskiem było ok, ale wizy nie otrzymał. Teraz starał się po raz kolejny, zalogował się na profil, wniósł opłatę, umówił się na spotkanie. Na miejscu w ambasadzie został zawrócony z powodu braku dokumentów, tj. Okazało się że nie ma nowego formularza ds-160, tylko wydrukowało się stare potwierdzenie. W ambasadzie powiedzieli że jest potrzebny nowy formularz ds-160. Opłata przepadła, lecz teraz ponownie logując się na profilu ma możliwość umówienia się z konsulem, ale nie ma możliwości wypełnienia ponownie formularza, jest tylko stary numer nadany rok wcześniej.
  Moje pytanie brzmi, czy ktoś miał już taki problem? Jak ponownie wypełnić wniosek?
  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 107. Witam. Za 2 dni mam spotkanie z konsulem w Krakowie i dopiero dzis zauważyłam, że zapomniałam o pewnym punkcie. Nie wydrukowałam strony z potwierdzeniem złożenia DS-160, ponieważ zrozumiałam, że wystarczy mi tylko numer CGI. Czy tą sytuację da się jakoś naprawić, czy moje szanse na wizę są przekreślone ? Proszę o szybką odpowiedź.

  • Sądzę, że nie. Spokojnie proszę iść na spotkanie. Jeśli spotkanie jest umówione to znaczy, że płatność została zarejestrowana. Proszę spróbować ją jeszcze wydrukować przed pójściem lub dla pewności zadzwonić i się upewnić. Nie taki „konsul” straszny jak go malują 😉 Powodzenia!

 108. witam mam problem z jednym pytaniem. otóż chce wyjechać do stanów do mojego kolegi w odwiedziny na 2miesiące, będę u niego pomieszkiwać, zwiedzimy trochę miejsc itp, jednak za bilety zaplaci mój tata (nie pracuję, jestem studentką, a tata pracuje w niemczech). w takiej sytuacji kogo mam wpisać w ds-160 jako osobę opłacającą moją podróż? kolege który będzie mnie u siebie utrzymywał czy tatę który zapłaci za moje bilety?
  P.S. dodam jeszcze że kolega jest w trakcie zmieniania wizy turystycznej na studencką, pracuje nielegalnie i czy jesli podalabym jego dane jako sponsora moglby być to jakis problem?

  • Moim zdaniem tak: opłacasz się sama, a że masz pieniądze od taty to normalna sprawa. Ad kolegi – nie wspominałabym 🙂 Masz prawo mieszkać w hotelach i hostelach.

 109. witam 😉 umówiłam sie na spotkanie, wszytsko gotowe i zobaczyłam bład we wniosku. Nie dopatrzyłam, ze jest opcja student i wybrałam edukacje jako zajecia, a później podałam dane uczelnie. Wyszło, ze na niej pracuje a nie studiuje ;/ Czy bedzie problem z wyjasnieniem tego?

 110. Witam 😉 wypełniłam wniosek i umówiłam sie na rozmowe, a teraz zauwazyłam bład ;/ w aktualne zajecia wpisałam edukacje, nie sprawdziłam listy by wybrac student.. dalsze dane zatrudniajacego uzupełnialam danymi uczelni i wyszło ze pracuje na uczelni zamiast studiuje ;/ czy da sie to wytłumaczyc na rozmowie?

 111. Witam

  Chcemy wyjechać z małżonką do USA. W związku z tym mam 3 pytania:

  1. Dlaczego na moim formularzu ds-160 jest pytanie o wykształcenie a na formularzu żony nie ma takiego pytania?

  2. W koncie na profilu wpisana podróż razem z żoną i prosi mnie o wpłatę w wysokości 1280. Ryzykować taką wpłatę czy lepiej oddzielnie zapłacić za każde z nas

  3. Czy przyznać się do posiadania kuzyna w USA (3 linia pokrewieństwa) którego nie widziałem ok 20 lat?

  Pozdrawiam
  Irek

  • HeY!
   Ad 1 – nie wiem, ale najprawdopodobniej musieliście w każdym z formularzy kliknąć coś innego lub wypełniacie różne formularze
   ad 2 – oddzielnie 🙂
   ad 3 – chyba to już tak daleko (mam na myśli pokrewieństwo), że nie ma sensu wspominać.
   Powodzenia!

   • nie trzeba oddzielnie płacic. Jesli sie jedna oosba zaloguje i wypelni nowy wniosek to tam sie wpisuje kto jedzie ze mną i płaci się automatycznie a dwie osoby

 112. Dlaczego nie jest powiedziane że profil tworzymy z wygenerowanym wnioskiem DS 160 którego to numer wpisujemy w kroku 2 i wszystko bo inaczej nie przejdziemy do platnośći

 113. Mam pytanie w formularzu ds-160 jest pytanie gdzie się zatrzymasz U.S. ale co gdy nie mamy zamiaru się nigdzie zatrzymywac tylko chcemy zwiedzać jaki adres wpisać ?? Rodziny też tam nie mamy także jestem tak jakby w kropce.

  • Zobacz, było to już poruszane we wcześniejszych komentarzach. Zdaje się, że nie musisz wpisywać nic.

 114. utknęłam w pierwszym punkcie. Nie zaakceptowano mojego maila do utworzenia nowego konta. Ciągle pojawia sie komunikat: stwórz uzytkownika, nazwa powinna mieć format adresu poczty el.

  • i jest błąd, zebym wrowadziła imię i nazwisko, bo sa one w paszporcie… a cały czas mam wpisane ;/ świetny początek 😀

   • Miałem to samo,
    Musisz wpisac imię i nazwisko bez polskich znaków.

    Pozdrawiam.

   • czy problem udalo sie rozwiazac ? u mnie jest to samo a gdzies znalazlam ze akurat imie i nazwisko maja byc z polskimi znakami

  • hmm…nie zdarzyło się to do tej pory. Nie mam pomysłu. Może zacznij od początku w innej przeglądarce! Czasem ustawienia danej przeglądarki przeszkadzają w wypełnieniu formularzy.
   Powodzenia!

 115. utknełam w pierwszym kroku ;/ ciągle pojawia się komunikat by utworzyc nazwe uzytkownika w formacie e-mail, zaden adres nie został zaakceptowany.

 116. Cześć

 117. Witam Magda.
  Dziękuję bardzo za poradę w sprawie opłaty za wizę do USA.
  Czytałem na różnych forach i widzę, że problem z opłatą ma wiele osób. Dzwoniłem wcześniej na informację do ambasady, a oni – „nie udzielamy informacji ma pan wszystko na stronie -opłaty- o wizach do USA”. I rzeczywiście po Pani poradach i doczytaniu o opłatach sprawa wyglada tak. Opłaty można dokonać zarówno w banku pocztowym /udać się z drukiem wygenerowanym na stronie ambasady – Citi Bank London/ jak i w każdym innym dowolnym banku /generuje się inny wydruk z nr CGI i innym nr konta w Danske Bank/. Ja wybrałem bank PKO z przelewem internetowym i dzisiaj już umówiony jestem z konsulem na 16.03.2016.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłych wojaży.
  Ryszard.

 118. Dziękuję za jasne wyjasnienie. Takze chce sie zaczac starac o wize,ale z roku na rok to odkladam,az moj chlopak wymyslil ze che jechac do NY .on ma sprawe o wiele latwiejsza posiadajac GB paszport.. chcemy tam jechać i zastanawiam się czy sie przyznawać, ze mam tam rodzine?,jezeli mi takie pytanie zadadza. Dokladnie to mojej mamy siostra i kuzynostwo mieszkaja tam i nawet nie wiem czy bede sie z nimi tam widziec w tym czasie;) bo jezeli powiem,ze nie mam…i nie dostane.wizy, to juz chyba.nawet jakby ciocia mi wyslala zaproszenie,to nie bede mogla z niego skorzystac,bo pewnie to juz sobie odnotuja i bedzie ze klamalam:(

  • no…. to już musisz sama rozważyć co zrobić. Ja bym chyba powiedziała prawdę z przekonaniem, że nie mam zamiaru zostawać w USA, a nawet chyba nie spotkam się z rodziną i że większość rodziny mam tu, w Polsce

   • mam pytanie : wypełniłem wniosek DS-160 , 20.03.2015 ,
    czy on jest jeszcze ważny , czy muszę złożyć wszystko od nowa. dzięki

    • Wydaje mi się, że powinien być ważny. Liczy się data zakończenia i wysłania. Zapisać można w każdym momencie.
     Daj znać gdyby było inaczej! Pozdrawiam!

 119. Słuchacie..

  Ubiegam się o wizę.

  – – – – ale wszędzie pisze że najpierw opłata, potem DS-160 i termin………..
  ale gdzie opłata?? Jak wypełniam to wszystko to mam taką kolejność: visa type, post w Warszawie lub Krakowie, visa category, visa class i potem personal data już z podaniem numeru DS-160. A gdzie strona z opłatą?

  Czyli najpierw DS-160 wypełnić i wpisać numer a już następnie opłata?

  Nie rozumiem..

  • hey, sorry, że tak długo ale dopiero wróciłam z dżungli indonezyjskiej. Płatnośc – zobacz KROK 3 – powyżej – zanim przejdziesz do DS-160
   Pozdrawiam!

   • Dzięki! Już!))

    Ale………Więc, probowałem opłacić kartą BPH (debit Visa card) i drugi dzień nic się nie udało. Jutro pójdę do banku i sprobuję opłacić gotówką.. czy przelewom.

    =(((

 120. Mam zamiar starać się o wizę turystyczną. Czy jeżeli ją dostanę np na 10 lat to mogę wyjechać kiedy chcę, czy też może jest jakiś minimalny okres do kiedy muszę wyjechać pierwszy raz?

  • Nic mi nie wiadomo aby był jakiś termin pierwszy wyznaczony na wylot. 10 lat i w tym czasie jedziesz kiedy chcesz i ile razy chcesz.

 121. JESTES WIELKA ! SUPER POMOC,

  POZDRAWIAM

 122. witam
  mam pytanie.wypelnilem wniosek.wnioslem oplate.tylko ze teraz dopiero zobaczylem jeden blad we wniosku.co mam zrobic?ps.przy oplacie podalem juz nr wniosku

  • teraz już nic nie zrobisz, zmiany zgłoś na miejscu, bo w trakcie rozmowy z konsulem można jeszcze wprowadzić zmiany
   Pozdrawiam

   • ja mam podobnie – nie wiem jak, ale chyba nie dopisalam DRUGIEGO IMIENIA. jeszcze nie zapłaciłam. – czy kontynuwoac swiadowmie na wniosku z niekompletem danych czy stworzyc nowy wniosek ?

 123. wreszcie trafiłem na stronę gdzie jest wyjaśnione co po czym i i co najpierw 🙂
  będę wdzięczny za jedną podpowiedz
  nikogo w USA nie znam chce jechać na własną rękę na 2 tygodnie do New York co mam zrobić z zakładką US Contact we wniosku ds 160 system nie chce mnie przepuścić bez wypełnienia tej zakładki może coś po drodze zaznaczyłem że mam teraz taki kłopot
  pozdrawiam
  Mariusz

  • Dziękuję Mariusz!
   To, że nie masz nikogo w USA to nawet lepiej – nie będzie podejrzeń, że jedziesz tam, masz już metę więc zostaniesz.
   Dokładnie tak. Prześledź zakładkę wcześniej. Musiałeś odhaczyć, że tam do kogoś jedziesz. Miałam to sama i głowiłam się kilka dni. Jak nie znajdziesz – bo dziadostwo było schowane – to zadzwoń na nr ambasady, na pewno Ci szybko powiedzą o który haczyk chodzi. Wypełniałam deklarację jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie,
   Napisz, jak Ci się udało to przejść – inni skorzystają.
   Pozdrawiam Magda!

 124. Czy mój adres email musi składać się z imienia i nazwiska?

 125. Czy na początku wypełniania formularzu trzeba zakładać nowy email z imieniem i nazwiskiem w adresie?

 126. Hej, Czy autorka artykułu lub ktoś inny moga powiedzieć czy wystarczy mi mój aktualny paszport czy trzeba miec tez stary paszport (tak jest zaznaczone w artykule) ale nie wiem w jakim celu?

  Z góry dzieki za odpowiedz

  • HeY Marto. W artykule przytaczam to co podaje ambasada jako obowiązkowe dokumenty. Kiedy załatwiałam wizę miałam więc ze sobą stary paszport (cudem go zachowałam). Nikt mnie jednak o niego nie pytał i nie musiałam go pokazywać. Sądzę w tej sytuacji, że można bez niego aplikować o wizę i stawić się bez posiadania tego starego dokumentu.
   Powodzenia!

 127. Mam pytanie. Jak to wygląda jeśli chce ubiegać się o wizę turystyczna razem z żona.
  Składamy jeden wniosek czy każdy składa osobno?

  • Moim zdaniem każdy z osobna. Każdy ma paszport i każdy musi w nim mieć aktualną wizę. Nic mi nie wiadomo nt. jednego formularza dla małżonków.
   Dla pewności i uzyskania szczegółowej informacji podaję adres strony z wszelkimi kontaktami >> http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/kontakt.html
   Powodzenia!

   • Witam
    Dzięki za odpowiedz. Wczoraj dostaliśmy wizę 🙂 bez najmniejszych problemów.
    Pozdrawiam

    • Super! Wspaniałych podróży!

    • Witaj Adamie. O co konsul pyta na wizycie?

     • Pyta czy znasz język, w jakim celu jedziesz, czy masz znajomych na terytorium USA lub rodzinę, czy zamierzasz tam zarabiać pieniądze itd

    • czy długo czekałeś na rozmowę?

     • Ja ustalałam termin wizyty przez internet, jest możliwość wpisu do kalendarza. Najbliższe terminy były po ok. 2 tygodnie (Warszawa).

 128. Witam,
  na rozmowie z konsulem potrzebna jest papierowa historia konta bankowego aplikanta? Warto zabrać ksero noclegów czy powrotnego biletu lotniczego?
  Pozdrawiam

  • Warto mieć ze sobą wszystko co potencjalnie może się przydać. Mnie ostatecznie o nic z tych rzeczy nie pytano.
   Powodzenia!

 129. Dziękuje super artykuł pozrawiam

 130. kolejność jest zła, najpierw trzeba wypełnić formularz ds 160, a potem kiedy już się ma numer wypełnionego formularza ds 160 trzeba przejść do systemu umawiania spotkań

 131. Dzięki wielkie za pomoc, świetny wpis! 🙂

 132. Witam.
  Super informacja krok po kroku.
  Wszystko napisane bardzo zrozumiałym językiem i w przystępnej formie.
  Gratuluję i pozdrawiam
  Cinek

  • Dziękuję Cinek! Pozdrawiam!

   • Super artykuł. Jeśli nadal ktoś nie rozumie czegoś związanego z wizami lub potrzebuje przygotowania do rozmowy zapraszam na stronę wizyatabe.pl

   • Czy jak wgrałam złe zdjęcie to muszę wypełnić jeszcze raz DS-160 czy przyniesienie prawidłowego załatwi sprawę? 🙂 Nadmienię, że już czekam na spotkanie…A tak poza tym to super notka, dzięki

    • Nic już nie zmieniaj. Weź ze sobą zdjęcie w oryginale w wymaganych wymiarach i formie. Wgrają je jeszcze raz do aplikacji na miejscu. Swoją drogą ciekawe, że system przyjął złe zdjęcie….
     Pozdrawiam!

     • Dzięki bardzo za odpowiedź. Tak też myślałam. System pewnie tylko sprawdza czy zdjęcie jest dobrej jakości, gdyż twarz nie jest na wprost i po docięciu mam nawet obcięty czubek głowy. Wtedy myślałam, że wystarczy jakiekolwiek zdjęcie wgrać używając tej ich inteligentnej aplikacji, a na spotkanie przynosi się prawidłowe… Po prostu nie doczytałam, kliknęłam, dostosowałam i wgrało się 🙂

     • Dzięki jeszcze raz, wiza już odebrana 🙂 Wgrali mi nowe zdjęcie na miejscu.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Blog Roku 2014 – potrzebuję Twojego głosu!

Ten wpis jest bardzo krótki w porównaniu do innych, tu na blogu. Krótki i konkretny. Taka jestem - skoro powiedziałam...

Zamknij