KUBA – KOLEJKA DO AUTOBUSU, A W ZASADZIE DWIE

Gdzieś na południu Kuby, niedaleko Niquero…. choć takie sytuacje spotkać możecie w różnych miejscach na Kubie i są typowe.

Musicie wiedzieć, pokrótce, że na Kubie są dwa światy: jeden dla turystów, drugi dla Kubańczyków. Dotyczy to też przemieszczania się i środków transportu. My standardowo korzystamy ze środków dla…. Kubańczyków.

Czasem nie jest to łatwe ale jakże tanie, przyjemne i wesołe.

mapa2

Siedzimy sobie na placu, gdzie podjeżdżają autobusy. Standardowo nie wiadomo kiedy przyjedzie jaki autobus i o której. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i chilloutować.

Jako gringo* nie musimy się obawiać, że „nasz” autobus ucieknie 😉 wszyscy wiedzą, że tam jesteśmy i wszyscy wiedzą dokąd chcemy jechać 😉 Ot takie obrazki.

 

Nie wiem czy zwróciliście uwagę – utworzyły się dwie kolejki do autobusu – jedna dla kobiet, druga dla mężczyzn. Wchodzi się kolejno, bez nerwów – dwie kobiety, jeden mężczyzna, dwie kobiety, jeden mężczyzna…. gdy już nie ma miejsca… gringosy.

* za Wikipediągringo  – pierwotnie mianem tym w krajach Ameryki Łacińskiej, a także w Hiszpanii określano cudzoziemca oraz osoby niemówiące po hiszpańsku. Z czasem nabrało ono pogardliwego wydźwięku na określenie osób pochodzących z USA bądź Anglii, by w końcu stać się przymiotnikiem określającym osoby o urodzie charakterystycznej dla krajów północy. Potoczne określenie w Ameryce Południowej na turystę.

Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Powiązane tematy

Komentarze

 1. Gratuluję świetnej strony, zarówno pod względem treści, jak i wizualnym, bardzo czytelna i inspirująca 🙂

  • HeY Aniu,
   bardzo dziękuję! szczegolnie z „inspirująca” 😉
   Pozzdrawiam!

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozdział IV – Pierwsze wrażenia po przybyciu na filipińską ziemię

Widok na Manilę z okna samolotu jest imponujący, całkowicie inny od polskich miast: woda, słońce ;-), ogromna powierzchnia miasta (bądź co bądź mieszka tu...

Zamknij