Port Antonio – top 2 w pobliżu – Blue Lagoon i Winnifred Beach

Port Antonio to jedna z miejscowości w regionie Portland na Jamajce. Znajduje się w północno-wschodniej części wyspy.

Port Antonio to miejsce gdzie można spotkać „prawdziwą” Jamajkę – „czarujący” bałagan na rynku, dziesiątki sprzedawców wszystkiego, zieleń oraz pobliskie plaże. Ze względu na architekturę spacerując po Port Antonio można odnieść wrażenie, że dawny duch kolonialnej zabudowy nadal krąży nad miastem.

W pobliżu Port Antonio, podobnie jak na całej Jamajce, znajdują się prywatne i płatne plaże. Jest tu jednak kilka miejsc, które są publicznie dostępne i nie wymagają opłaty. Top 2 to Blue Lagoon i Winnifred Beach.

Jakie są tu jeszcze atrakcje, jak się do nich dostać i ile to kosztuje przeczytasz w tym wpisie.

 

Gdzie położony jest Port Antonio, Blue Lagoon i Winnifred Beach

 

Port Antonio i okolice słynie z tego, że jest tu wiele atrakcji, które daje piękna natura Jamajki. W pobliżu miasta znajdziesz:

 1. Blue Lagoon – dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 5 min – 10 min, koszt dojazdu „route taxi” 130 $ J (ok. 4 zł), w czasie gdy odwiedziłam to miejsce nie były pobierane opłaty, podobnież ma się to zmienić, upewnij się wcześniej,
 2. Winnifred Beach – dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 10 min – 15 min (ten sam kierunek co do Blue Lagoon), koszt dojazdu „route taxi” 150 $ J (ok. 5 zł), w czasie gdy odwiedziłam to miejsce nie były pobierane opłaty, zostawia się jedynie „co łaska” za zaparkowanie samochodu lub sprzątanie plaży,
 3. Zatoczkę Frenchman’s Cove – dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 5 min – 10 min, koszt dojazdu „route taxi” 130 $ J (ok. 4 zł), koszt wejścia 10$US (ok. 38 zł),
 4. Boston Bay – malownicza zatoka, dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 15 min – 20 min, koszt dojazdu „route taxi” 180 $ J (ok. 6 zł),
 5. Long Bay – jw., dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 30 min – 40 min, koszt dojazdu „route taxi” 200 $ J (ok. 7 zł),
 6. Reach Falls – podobnież najpiękniejsze wodospady na wyspie, dojazd z Port Antonio zajmuje ok. 40 min – 50 min, koszt dojazdu minibusem, który odjeżdża ze stacji benzynowej Texaco, 230 $ J (ok. 8 zł), koszt wejścia na teren wodospadów to 10$US (ok. 38 zł).
Przeczytaj o innym miejscu na Jamajce gdzie są >>piękne studnie z błękitną wodą i wodospady<<.

Blue Lagoon

To jedno z ładniejszych miejsc na Jamajce. Póki co jeszcze darmowe. Jeśli jednak chcesz wybrać się na wycieczkę, co jest możliwe – łódką lub tratwą przystrojoną kwiatami – trzeba liczyć się z kosztem liczonym w dolarach amerykańskich. Ile? To kwesta negocjacji. Raczej nie mniej niż 20 $US (ok. 80 zł) za godzinę pływania.

Blue Lagoon zwana też „blue hole” słynie z tego, że woda w lagunie ma głębokość ok. 60 m. W ciągu dnia, w zależności od pogody (deszcz, słońce, ulewa) woda zmienia swój kolor.

Przez lagunę można przepłynąć wpław na niewielką plażę.

 

Winnifred Beach (plaża publiczna)

Plaża Winnifred położona jest w niewielkiej zatoczce między skalistymi klifami. By do niej dotrzeć zjeżdża się z głównej drogi i wąską, dziurawą drogą można dotrzeć do plaży.

To jedno z niewielu miejsce położonych tak, że nie słychać przejeżdżających samochodów.

To jedyna publicznie i za darmo dostępna plaża w tym rejonie. Jest niewielka. Poutykane są tu stragany z giftami, jest bar, są bezpańskie, ale przyjazne piesy więc zabierz koniecznie coś do jedzenia.

Widoki – piękne!

Zobacz też wpis o plaży w >>Negril – Seven Mile Beach<<.


Podoba Ci się? - Udostępnij :)
 • 67
 •  
 •  
 •  
 •  


Jeśli spodobał Ci się ten wpis - DODAJ się do Newslettera!

Powiązane tematy

Nie ma jeszcze komentarzy.

Napisz komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Irie Blue Hole niedaleko Ocho Rios na Jamajce

Irie Blue Hole zwana także Cool Blue Hole to jedno z miejsc na Jamajce gdzie można podziwiać przyrodę i zatopione...

Zamknij